«Попіл Чорнобиля – незагоєна рана України»

foto-1-chornobil.jpg

Цьогоріч, 26-го квітня, минає 38 років, як на 4-му енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції сталася катастрофа планетарного масштабу, яка є найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.

26 квітня – День Чорнобильської трагедії (1986), Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу і Міжнародний день пам'яті жертв радіаційних аварій та катастроф, що був запроваджений у вересні 2003 року. Це день, який назавжди змінив історію Чорнобильської АЕС. День, який сколихнув увесь світ та змінив ставлення до використання мирного атома. День, який змінив долі сотень тисяч людей. «Чорнобиль» - слово, яке у кожного українця викликає сильні емоції.

foto-2-chornobil.jpg

Вже 38 років Україна живе з болем Чорнобиля. Це проблема, що торкнулась майже кожної української сім’ї та всього світу. Відлуння цієї трагедії відчувається і зараз, а значить ми маємо гідно вшанувати тих, хто поклав своє життя або віддав своє здоров’я за те, щоб ми сьогодні могли спокійно жити і розбудовувати нашу власну державу.

З нагоди вшанування пам'яті про події, що сталися у 1986 році та на вшанування героїчного подвигу ліквідаторів аварії, в пам'ять жертв радіаційних аварій та катастроф фахівці Одеської національної наукової бібліотеки підготували книжково-ілюстративну виставку «Попіл Чорнобиля – незагоєна рана України».

Експозиція представлятиме правові документи, законодавчі акти та нормативні документи про соціальний, медичний та протирадіаційний захист постраждалих в Україні внаслідок Чорнобильської катастрофи), книжки, що висвітлюють трагічні події та наслідки катастрофи.

Окремий розділ виставки присвячений героям-ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС. Буде також представлено розділ «Чорнобиль в художній літературі», де експонуватимуться твори українських і зарубіжних письменників і поетів, що відображають реакцію суспільства на Чорнобильську трагедію.

Виставка розрахована на широке коло користувачів і супроводжуватиметься бібліографічними оглядами представленої літератури.

Запрошуємо усіх охочих до перегляду!

Створено: 25.04.2024
Переглядів: 1133
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.