ПАМ’ЯТІ ДМИТРА КАПРАНОВА

00.jpeg

Дмитро Капранов народився 24 липня 1967 року в Дубосарах, нині Молдова. Дитинство провів в Очакові, Миколаївської області, там же 1984 року закінчив середню школу. Вищу освіту здобував в Уральському політехнічному інституті (Свердловськ, РФ) та Московському енергетичному інституті за фахом «Технічна кібернетика».

Письменник працював в тандемі зі своїм братом-близнюком Віталієм. 1988 року, одружившись із сестрами-близнючками, вони переїхали до Москви. Там, на початку 90-х організувався потужний рух української громади і брати Капранови стали його активними учасниками. У столиці Росії вони видавали українську газету «Тинди-ринди» та журнал української фантастики «Брати». До України повернулися 1998 року й оселилися в Києві. Там же вони написали свою першу книжку «Кобзар 2000», далі були «Паперові солдати», «Мальована історія Незалежності України», «Майдан» та інші. (З доробком братів Капранових у фонді ОННБ можна ознайомитися за посиланням).

Спільно з Віталієм Дмитро Капранов займався видавничою діяльністю. Під егідою братів Капранових працює видавництво «Зелений пес», яке випускає понад 60 назв українських книжок щороку.

Крім того, брати Капранови мають історичний канал на YouTube  імені Т.Г. Шевченка, де популяризують українську культуру. На каналі – понад 900 тис. підписників та майже 250 відео.

Від початку російського вторгнення в Україну, письменники брати Капранови боролися з окупантами зі зброєю в руках у Києві, в лавах полку «Азов».

У цей скорботний час ми згадуємо Дмитра Капранова з великою повагою та вдячністю. Його слова, ідеї та віра в Україну надихатимуть нас. Співчуття рідним. Вічна пам'ять!

Створено: 17.04.2024
Переглядів: 838
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.