Лекція «Незнищенність: український національний рух на півдні України в умовах совєтської окупації 1920-х – першої половини 1980-х рр.». Анонс

Незнищенність: український національний рух на півдні України в умовах совєтської окупації 1920-х – першої половини 1980-х рр.

30 листопада 2023 року о 13.00 в Одеській національній науковій бібліотеці, у відділі краєзнавства «Одесика» та на платформі Zoom, відбудеться п’ята лекція доктора історичних наук Олександра Музичка з циклу лекцій «Український національний рух на півдні України від витоків до сьогодення: осередки, діячі, види діяльності» під назвою «Незнищенність: український національний рух на півдні України в умовах совєтської окупації 1920-х – першої половини 1980-х рр.».

Період 1920–1980 рр. попри його тривалість часто сприймається як своєрідне провалля – розрив між бурхливими часами Української революції та відновленням незалежності України, що відповідно породжує чергові маніпуляції з боку ворогів України. Насправді – цей період був заповнений як латентною, так і відкритою боротьбою українців, зокрема і південного регіону. В умовах дедалі наростаючої комуністичної окупації, що супроводжувалася зросійщенням та іншими формами знущання над українцями, вони самовіддано боролись за свою свободу, гідність та незалежність.

Сьогодні, коли російські окупанти прийшли на українські землі, особливо важливо згадати про методи боротьби попередніх поколінь українців за своє право бути українцями. Під час лекції Олександр Музичко розповість про важливі постаті новітнього українського руху опору (Ніну Строкату, Святослава Караванського, Галину Михайленко, Василя Барладяну та ін.), чий досвід боротьби за українську мову та культуру заклав міцний фундамент відновлення незалежності України у 1991 р.

 

Запрошуємо доєднатися до лекції наживо у відділі краєзнавства «Одесика» ОННБ
(вул. Пастера, 13, 2-й поверх) чи онлайн.

Створено: 30.11.2023
Переглядів: 1286
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.