Хай живе бібліотека!


Студентські роки, які для багатьох є найщасливішими роками життя й найпліднішими у плані пізнання, для нинішньої української молоді припали на воєнний час. Щоб підтримати в молоді бажання і натхнення до навчання попри перешкоди, спричинені тривогами та відключеннями світла, руйнування навчальних закладів тощо, фахівці ОННБ до Міжнародного дня студентів підготували цікаві екскурсійні тури та презентацію бібліотечних послуг для студентів Одеси під гаслом «Бібліотека – сучасний культурно-освітній простір студентства».

Дивлячись на зацікавлені обличчя одеської молоді, які слухали історії про одну з найстаріших книгозбірень держави, тісно пов’язану з історією міста, згадалися рядки «Vivat Academia! Vivant professores!» (Хай живе Академія! Хай живуть професори!) із неофіційного міжнародного гімну студентів «Гаудеамус». Більшість юних відвідувачів ОННБ були тут вперше. І кожен із них міг із захопленням вигукнути: «Vivat бібліотека!» (Хай живе бібліотека!). Всі бажаючі після екскурсії старовинними залами архітектурного шедевру Федора Нестурха отримали читацький квиток, щоб в подальшому працювати в бібліотеці над курсовими, дипломними роботами, читати улюблених авторів, розширювати кругозір.

Знаково, що під час війни студентська молодь виявляє бажання відвідувати Одеську національну наукову бібліотеку, яка відома в Одесі не лише як унікальна книгозбірня, а ще і як культурний хаб та науковий центр. Фахівці бібліотеки розповіли одеським студентам про найближчі заходи, які відбудуться в ОННБ. 

Найбільш зацікавленими екскурсантами виявилися студенти з різних факультетів ОНУ ім. І.І. Мечникова та з Фахового коледжу ОНУ ім. І.І. Мечникова. Найбільші групи студентів направили на екскурсію бібліотекою Одеський художній фаховий коледж ім. М.Б. Грекова та Одеський педагогічний фаховий коледж. Найприємніші відгуки про почуте і побачене почули бібліотекарі від кураторів груп Одеського національного медичного університету та Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К. Д. Ушинського.

Наснаги вам, любі студенти! Ніколи не переставайте вчитися і радіти кожній миті життя!

Запрошуємо студентство на оглядові та тематичні екскурсії залами бібліотеки! Щоб отримувати швидкий доступ до потрібної інформації, необхідної для навчання і розширення кругозору, пропонуємо детальніше ознайомитися з можливостями, які відкривають багаті фонди і сучасні сервіси Одеської національної наукової бібліотеки.

Довідково.

Міжнародний день студентів – щорічне міжнародне свято студентської активності, що відзначається 17 листопада. В Україні свято було засновано президентським указом у червні 1999 року. Цю дату встановили через події 1939 року, які відбулися у Празі, в пам’ять про студентів- патріотів, розстріляних гітлерівцями та відправлених у концтабір, їх було більше тисячі осіб. Саме задля вшанування пам'яті молодих людей на Світовому конгресі студентів у 1946 році 17-те листопада визнано Днем студентів. 

У наші дні Міжнародний день студента позиціонується не як траурний день, а як свято молоді, від якої залежить майбутнє, свято жаги до життя та великих звершень.

Створено: 18.11.2023
Оновлено: 20.11.2023
Переглядів: 1276
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.