Підсумки міжнародної наукової конференції «КУЛЬТУРНА ДИПЛОМАТІЯ БІБЛІОТЕКИ»

6.jpg

18 – 19 жовтня 2023 року під егідою Міністерства культури та інформаційної політики України і Міністерства освіти і науки України відбулася міжнародна наукова конференція «КУЛЬТУРНА ДИПЛОМАТІЯ БІБЛІОТЕКИ».  Організатори конференції  - Центральна наукова бібліотека Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна,  Одеська національна наукова бібліотека, Академічна бібліотека Латвійського університету, Національна бібліотека України імені Вернадського та Науково-технічна бібліотека Національного університету «Львівська політехніка».

У роботі конференції взяли участь тридцять спікерів - це фахівці бібліотек, співробітники дипломатичних представництв, представники органів місцевого самоврядування, держслужбовці, науковці, викладачі, студенти, аспіранти, представники креативних індустрій, усі, хто підтримує розширення міжнародних зв’язків  України, міжнародну бібліотечну співпрацю, презентацію української культури у світовому культурному просторі. Для участі у конференції зареєструвалося 180 учасників з України, Польщі, США, Латвії, Молдови, Греції. 

2.jpg 3.jpg

Катерина ОРЛЮК, начальник відділу соціокультурного розвитку регіонів Управління соціокультурного розвитку Міністерства культури та інформаційної політики України, привітала учасників конференції та всю бібліотечну, наукову, освітню спільноту нашої держави і закордоння, представників владних структур, дипломатичного корпусу, громадських об’єднань, креативних індустрій, бізнесу, які прагнуть зміцнення стратегічного партнерства заради спільної мети – посилення напряму культурної дипломатії та промоції української культури за кордоном, підтримуючи таким чином позитивний імідж держави й сприяючи успішності її міжнародної політики.

1.jpg

«Сьогодні, в умовах повномасштабного російського воєнного вторгнення в Україну, співпраця з зарубіжною бібліотечною спільнотою набула нового сенсу та збагатилася новими векторами. Сучасна українська бібліотека як значимий соціокультурний інститут покликана розкривати багатство і неповторність української культури та її самобутність як чинника ідентифікації та формування історичної пам’яті українського народу. Участь українських бібліотек у міжнародних проєктах сприятиме інтеграції української національної культури та її спадщини у світовий культурний простір, встановленню міжбібліотечних контактів (зокрема через членство в міжнародних організаціях) задля зміцнення позиції України на міжнародній арені; створення та просування українських бібліотечно-інформаційних продуктів і сервісів на міжнародний культурний ринок для забезпечення доступу до документних ресурсів України».

Також з привітаннями виступили: Пйотр СТАХАНЧИК, Генеральний консул Республіки Польща в Харкові, Антон ПАНТЕЛЕЙМОНОВ, голова оргкомітету конференції, проректор з науково-педагогічної роботи Харківського національного університету, Юлія ЗГУРСЬКА, заступниця директора департаменту міжнародної співпраці Харківської міської ради, Юрій КОВТАНЮК, заступник генерального директора з наукової роботи Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.


Досвід Одеської національної наукової бібліотеки також було представлено в рамках конференції - у доповідях  Ірини БІРЮКОВОЇ, генерального директора ОННБ та Ліни Арюпіної та заступника генерального директора («Бібліотека як місце діалогу культур: досвід Одеської національної наукової бібліотеки»), а також доповіді, підготовленій у співпраці фахівцями ОННБ та Національної бібліотеки Республіки Молдова, зокрема Наталії Диби, завідувача відділу міжнародних проєктів ОННБ і Маріани Кіріяков, головного спеціаліста відділу міжнародних відносин та підтримки управління Національної бібліотеки Республіки Молдова («Одеська національна наукова бібліотека та Національна бібліотека Республіки Молдова - діалог співробітництва»).

4.jpg 5.jpg

У складні часи бібліотеки доводять, що мають величезний потенціал  як осередки культурної дипломатії,  сприяючи взаєморозумінню і співпраці між різними культурами, та підтримують мир і гармонію в сучасному світі.

Конференція стала майданчиком для дискусій, широкого суспільного діалогу та обміну досвідом між фахівцями бібліотечної галузі, які презентували практичний досвід бібліотечних установ України у реалізації міжнародних проєктів та співпраці з партнерами.

Дякуємо партнерам та учасникам за плідне співробітництво!

Створено: 28.10.2023
Оновлено: 30.10.2023
Переглядів: 1413
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.