Героїчні книжки для героїчного народу: ТОП-5 книжок червня

foto-2.png

Ми, українці, – народ, який має давню історію, багату культуру і співучу мову, яку треба захищати. Бібліотекарі Одеської національної наукової бібліотеки підготували добірку ТОП-5 книжок червня, щоб читачі змогли познайомитися з виданнями, присвяченими історії українського народу, його силі та героїзму.

Нам випало жити в добу змін. Чимало на нашому історичному шляху траплялося складних і суперечливих подій. Історія нашої країни – це скарбниця героїчного минулого, яку щодня наповнюють нові події. Те, що і до сьогодні залишається в крові справжнього українця – це бажання бути вільним та незалежним.

На закрутах історичного шляху українські герої не знали хитань і сумнівів. Це давало і завжди даватиме нам усім натхнення жертовності на шляху до здійснення остаточної мети – становлення Української Соборної Держави. Ми довели всьому світу, що українці – не лише творці своєї власної історії. Сьогодні – українці творять нову історію Європи та світу.

Українці – нація нескорених, які вільні творити своє майбутнє. Так є зараз, так було і в минулому. Фахівці Одеської національної наукової бібліотеки пропонують добірку ТОП-5 книжок червня, щоб читачі змогли зазирнути на сторінки історії про силу та героїзм українського народу для зарядження вірою та натхненням. Адже перемога вже близько!

foto-3.jpg

Творці державного престижу / авт.-упоряд. : Максим ГлавацькийНіна Наумова ; голов. ред. В. Александров. – Київ : КМ-Букс, 2021. – 567 с.

Перечитуючи деякі сторінки історії України, можна побачити, що багато подій перегукується із сьогоденням. Та це й не дивно – історія, як відомо, рухається по спіралі. І якщо ми, українці, вважаємо себе мудрим народом, то маємо враховувати досвід своїх героїчних предків, учитися на їхніх помилках і намагатися запобігти новим. Книжка «Творці державного престижу» присвячена видатним історичним постатям, з якими асоціюється становлення державності та незалежності України.

foto-4.png

Вони боролися за волю УкраїниВолодимир Григорович Дмитрук ; худож.-оформ. О. Ю. Тоцька. – Луцьк : Волин. обл. друк., 2007. – 1072 с.

Це монографія про найважливіші етапи боротьби українського народу проти тоталітарного режиму. Це не художній твір і не підручник з історії. Деталі та документи, достовірні факти та відсутність суб’єктивізму. У книжці описано партизанський рух у період кожного з етапів боротьби. Вивчення цієї інформації допоможе зрозуміти, що ж таки відбувалось у рідному краї в часи існування армії УНР, Холодного Яру, голодоморів. Кожен відрізок історії не можна осмислити окремо, треба скласти загальну картину. Ця книга – об’єктивне тло для нашого розуміння.

foto-5.jpg

Отрута для княгині // Золоті стремена : романи / Раїса Петрівна Іванченко. – Київ : Дніпро, 2009. – 840 с.

Хто вона, княгиня Ольга, ця мудра державна діячка, жінка, яка змогла потіснити владолюбних мужів, підступних варягів і сісти на древньому київському престолі? Яким має бути керманич держави, хто взагалі має право керувати долями народів і якою має бути жінка – володарка держави? Роман української письменниці Раїси Іванченко розповідає про тяжку добу X ст. і проблеми, які хвилювали тодішнє суспільство і які є актуальними для кожної епохи. З пітьми історії виступають княжна Ольга, князі Олег, Ігор, Святослав, візантійські імператори Костянтин Багрянородний, Роман Лакапін, болгарський цар Симеон.

Автор постійно підштовхує читача до порівнянь і аналізу минулого і сучасного, до створення власного критичного погляду на проблеми у суспільстві. Це повернення до джерел історії нашого народу.

foto-6.jpg

Катастрофа і тріумф: історії українських Героїв / упоряд. Марія Семенченко ; за заг. ред. Лариси Івшиної ; відп. ред. Анна Мотозюк. – Вид. 3-тє, перероб. – Київ : Укр. прес-група, 2016. – 295 с.

Ця книжка – про тих, хто пішов боронити нашу землю та зберегти єдність країни. Про тих, хто робив героїчні вчинки, просто добре виконуючи свою роботу і залишаючись вірним присязі. Вона – про силу, волю, мужність. Про Героїв. Тих, хто загинув, і тих, хто вижив, все пройшов, пережив. За час війни на сході «День» зібрав і опублікував стільки історій, що вистачило б на кілька томів. І далі продовжує їх записувати. У цій книжці зібрані знакові історії про знакові події неоголошеної війни на Донбасі.

foto-7.jpeg

Про мертвих, живих і ненароджених. Герої (не)війниОлег КриштопаОльга Калиновська. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 304 с.

За кожною подією цієї війни, яку колись проаналізують військові аналітики та стратеги, – Крим весни 2014-го і Донецьк, гора Карачун і ДАП, Іловайськ і Дебальцеве – сотні життів їх безпосередніх учасників: живих, які особисто розкажуть про себе на цих сторінках, та мертвих, голосом яких стануть їх рідні та побратими. Подвиг льотчиків з бригади морської авіації у Ново-федорівці, що врятували з Криму унікальну військову техніку; історії донецьких «ультрас», з яких народився добровольчий батальйон «Донбас» є й інший бік цієї війни – політичні та фінансові оборудки і те, що називають «небойовими втратами». Без міфологізації, без танців на кістках, з потом і кров’ю. Ця книжка – пряма мова тих, хто зробив для України стільки, аби бути нарешті почутим.

Створено: 23.06.2022
Оновлено: 24.06.2022
Переглядів: 2065
© 2023 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.