Презентація збірки «Одеський меридіан»

З виходом збірки авторів та гостей зустрічі привітала генеральний директор ОННБ, заслужений працівник культури України Ірина Бірюкова

Редактор видання Володимир Рутківський

Ведуча заходу, заслужений працівник культури України
Анна Єфимова

Поетеса Інна Іщук

Слово має заслужений журналіст України,
письменник і журналіст Роман Кракалія

Дарунок бібліотеці приймаємо із вдячністю


9022-1.jpg
23 травня 2021 р
. в Одеській національній науковій бібліотеці під час зустрічі з українським письменником, лауреатом національної премії імені Т. Г. Шевченка Володимиром Рутківським відбулася презентація збірки гумористичних творів сучасних одеських письменників «Одеський меридіан».

На зустрічі було презентовано книгу «Одеський меридіан»: гумористичні твори сучасних одеських письменників: для середнього та старшого шкільного віку» (Одеса: Друк Південь, 2020). Редактором цієї книжки є письменник і поет Володимир Рутківський. Це вже четвертий збірник, який випускає творче об’єднання дитячих письменників Одещини при підтримці Одеської обласної державної адміністрації. Він покликаний допомогти передусім викладачам та бібліотекарям у знайомстві з літературою рідного краю. А головне те, що його із задоволенням приймуть чмсленні шанувальники літератури нашого Причорномор’я.

А починалася історія Об’єднання дитячих письменників Одеси у 2017 р., коли видавництвом «Друк Південь» була надрукована збірка «Одеська читанка»: вірші, казки, оповідання одеських письменників для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Укладачем і редактором збірки стала Інна Іщук, дитячий поет, член журі Міжнародного Корнійчукового фестивалю, яка очолює Об’єднання дитячих письменників Одеси.

У цьому ж році на світ з’явилась «Одеська хрестоматія», присвячена школярам 5-7 класів для вивчення літератури рідного краю, що являє собою збірник віршів, оповідань, казок і уривків з повістей одеських письменників. Книжка має на меті донести до підростаючого покоління засади гуманізму, демократії, патріотизму, вчить любити природу і цінувати свою Батьківщину.

Третя книга, яка носить патріотичну і поетичну назву «Сузір’я Одеси», народилась у 2019 році і знову увібрала в себе твори сучасних письменників – мариністів про Одесу та Причорномор’я. Адресована вона дітям середнього та старшого шкільного віку і продовжує славні традиції перших двох книжок.

На презентації збірника «Одеський меридіан» виступили члени творчого Об’єднання дитячих письменників Одещини: поети Володимир Рутківський, Інна Іщук, Анатолій Марущак, Олександр Макаров, Олексій Надемлінський, Любов Купцова; письменники Наіль Муратов, Сергій Дмитрієв, Роман Кракалія. Всі вони вітали появу четвертого збірника і запевнили слухачів, що він стане настільною книгою для викладачів та бібліотекарів.

Під час презентації виникла жвава дискусія про те, як змістовно і влучно можна назвати Об’єднання дитячих письменників. Багато доброго сміху, гумористичних зауважень викликали пропоновані назви «Барабулька», «Самокат», «Первоцвіт» та ін. Питання це серйозне, бо саме Об’єднання – дуже серйозна організація, яка покликана виховувати підростаюче покоління в дусі християнства і загальнолюдських цінностей, вчить любити своє прекрасне місто, бо воно завжди було невід’ємною частиною творчості багатьох письменників, які прославили Одесу на весь світ: Іллі Ільфа, Євгена Петрова, Валентина Катаєва, Степана Олійника і багатьох інших.

Створено: 26.05.2021
Переглядів: 473
© 2021 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.