«Від Руси – до України: шлях до себе"


01.jpg

Знаковою подією ХХІІ Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» стала презентація книжки «Від Руси – до України: шлях до себе".  Презентоване видання є другою книгою серії «Патріот», започаткованої авторським колективом вітчизняних істориків, філологів, краєзнавців, письменників, митців. 

9025.jpg
Від Руси – до України: шлях до себе. Книга ІІ / Кушнір В.Г., Могильницька Г. А. та ін. – Київ: видавництво «Український пріоритет», 2020. – 304 с.
img_9482.jpgЗ вітальним словом до присутніх звернулась Ярослава Різникова, заступник директора Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації та авторка кількох нарисів презентованої збірки. Вона наголосила на важливості нових «незаангажованих» досліджень, які розкривають різні аспекти української історії і культури, не тільки для фахівців і дослідників вітчизняної історії, але й ширшої аудиторії, передусім, для молоді.
img_9528.jpg img_9516.jpg 3-2.jpg

Про цінність матеріалів, що представлені у книжці та їх використання у роботі шкільних вчителів йшлося у слові ректора Одеської академії неперервної освіти Одеської обласної ради Любові Задорожної.

На значущості дослідження історії та різнобарвної етнокультури південного регіону наголосив В’ячеслав Кушнір, доктор історичних наук, професор, декан факультету історії та філософії ОНУ імені І.І. Мечникова, головний редактор презентованого видання. 

Цікавими подробицями роботи над книжкою поділилася редактор і упорядник збірки Галина Могильницька, заслужений працівник освіти України, публіцист, поетеса, краєзнавець, учасниця українського правозахисного руху, член НСПУ.

1-1.jpg 4.jpg img_9529.jpg 5.jpg

Під час презентації із змістовними доповідями виступили автори, чиї нариси, есе і твори представлені у збірці: Тарас Гончарук, доктор історичних наук, професор кафедри історії України факультету історії та філософії ОНУ ім. І.І. Мечникова; Наталія Петрова, кандидат історичних наук, доцент кафедри археології та етнології, заступник декана факультету історії та філософії ОНУ імені І.І. Мечникова; Олекса Різників, письменник, мовознавець, просвітянин, громадський діяч, член НСПУ; Сергій Савченко, заслужений художник України, член НСХУ; Василь Вельможко, педагог, краєзнавець та інші.

img_9648.jpg img_9536.jpg

Наприкінці заходу відбулось урочисте вручення диплому лауреата конкурсу «Краща книга виставки-форуму» у номінації «Духовна спадщина», яким було відзначено збірку «Від Руси – до України: шлях до себе».
Про популяризацію та поширення знань щодо особливостей славетного минулого нашого краю та сучасні здобутки на ниві розбудови країни, а також подальші творчі плани йшлося у виступі Наталії Михайленко, керівника Одеського обласного центру патріотичного виховання та організації дозвілля дітей та молоді.

ЗМІ ПРО ПОДІЮ

Презентація ІІ серії книги «Патріот» – «Від Руси – до України: шлях до себе» у рамках ХХІІ Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» // Одес. обл. центр патріотичного виховання та організації дозвілля дітей та молоді. – 2021. – 21 трав.  

Створено: 25.05.2021
Оновлено: 08.06.2021
Переглядів: 494




© 2021 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.