← Анексія Криму. ООС (за лютий 2019 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Чухліб Т. Донеччина та Луганщина – козацькі землі України (XVI–XVIII ст.) / Тарас В. Чухліб ; НАН України, Ін-т історії України, Наук.-дослід. ін-т козацтва, Вишгород. іст.-культурний заповідник ; відп. ред. Валерій Смолій.вид. 2-ге. – Київ : Видавець Олег Філюк, 2018. – 116 с.

Анотація

Давнє минуле Донецької та Луганської областей, як невід'ємної складової історії України, насичене різними цікавими та маловідомими сторінками, головні з яких стосуються часів Козаччини. З XVI ст. землі Дніпрово-Донецького межиріччя були полем протистояння між Польсько-Литовською державою, Московським царством, Кримським ханством та Османською імперіею, а в другій половині XVIXVIII ст. увійшли до складу Української козацької держави.

На основі оригінальних архівних та опублікованих джерел з України, Польщі, Росії і Туреччини, свідчень сучасників та наукової історичної літератури автор розкривае історію військово-господарського освоєння українцями від початку 1500-х рр. і до кінця 1700-х рр. території сучасних Донеччини та Луганщини.

Книга оформлена ілюстраціями, які відображують сучасні військові дії на сході України.