← Історія та етнографія (за червень 2018 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Корнелюк Д. Росіяни-москалі на чужій землі : до 330-річчя гетьманування Івана Мазепи історико-краєзнавчі нариси / Дмитро Пилипович Корнелюк. – вид. 2-ге, випр. й допов. – Ковель : Підприємець Івановський В. М., 2018. – 107 с. : іл.

Анотація

Праця Дмитра Корнелюка «Росіяни-москалі на чужій землі» видана до 330-річчя обрання Івана Мазепи гетьманом. Це дев’ята книга відомого на Волині краєзнавця, релігієзнавця.

Мета цієї праці – розповісти про Івана Мазепу, як про своєрідний символ української національної ідеї; пройтися, хоч фрагментарно, стежками боротьби нашого люду з одвічним ворогом Росією-Московією за волю і кращу долю; заглянути в очі «старшому брату», який і сьогодні зі зброєю в руках лізе через наші кордони, зазіхаючи на нашу віру, нашу історію, нашу землю; показати суспільну місію Церкви у житті держави як її національний феномен.

Автор прагне налагодити розірваний духовний зв’язок поколінь і перенести в майбутнє досвід, патріотичні, моральні і духовні цінності старших поколінь, застерегти від екстремізму і помилок.

В книзі немає надуманих фактів, а лише правда, яка базується тільки на документах і свідченнях очевидців без будь-яких художніх прикрас і політичної заангажованості.

Книга написана в дохідливій формі і зацікавить широкий загал читачів.