← Історія та етнографія (за червень 2018 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Левченко Ю. І. Особливості реалізації політики окупаційної влади в адміністративно-територіальних одиницях України, 1941–1944 рр. : монографія / Юрій Іванович Левченко ; Нац. пед. ун-т ім. М. П. Драгоманова ; за наук. ред. К. П. Двірна. – Київ : НПУ ім. М. П. Драгоманова, 2017. – 401 с.

Анотація

Монографію присвячено особливостям реалізації окупаційної політики німецьких та румунських окупантів у адміністративно-територіальних одиницях, створених на території України: Рейхскомісаріаті «Україна», дистрикті «Галичина», «зоні військової адміністрації», губернаторствах «Буковина», «Бессарабія» і «Трансільванія».

Висвітлені плани та методи німецьких і румунських загарбників перетворення українських територій на складові частини Німеччини та Румунії. Проаналізовано нормативно-правові засади діяльності органів окупаційної влади в кожній адміністративно-територіальній одиниці. З’ясовано особливості організації та функціонування їх управлінських апаратів. Комплексно досліджена економічна політика в окупаційних утвореннях через фінансові системи та способи управління сільським господарством і промисловістю. Розкрито специфіку використання «людського ресурсу» та здійснення Голокосту. Здійснено порівняльну характеристику особливостей політики в сферах освіти, релігії та видавничої діяльності.

Видання призначене для науковців, викладачів, студентів, усіх хто цікавиться або досліджує період окупації в Україні 1941–1944 років.