← Історія та етнографія (за травень 2018 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Интернационалисты: операция "Дунай-1968" : книга памяти / Запорож. город. орг. ветеранов Чехословакии ; вступ. сл. Николай Бордюжа. – Запорожье : Керамист, 2017. – 148 с. : илл.

Анотація

На початку 1968 року у Чехословаччині політична криза завела країну в глухий кут. Швидкий розвиток подій і намічений вихід з Варшавського договору схвилювали не лише колишній СРСР, а й більшість країн соціалістичної співдружності. 18 серпня 1968 було прийнято рішення про введення військ Радянського Союзу, Польщі, НДР, Угорщини та Болгарії на територію Чехословаччини. Так починалася операція "Дунай", яка була розроблена в надрах штабів Варшавського договору і Радянського Союзу. Це була одна з найбільших військових операцій, проведених РА після закінчення Другої світової війни.

У складі Радянських військ в Чехословаччині проходили службу кілька тисяч запорожців, які з честю виконали свій інтернаціональний обов'язок.

Мета цієї книги: скласти на основі архівних документів, свідків і живих учасників тих подій перелік наших земляків, які брали участь у військовому конфлікті в серпні 1968 року, і, таким чином увічнити історичну пам'ять для сьогоднішніх і майбутніх поколінь Запорізького краю. У ній зібрані тільки прізвища тих, хто брав участь в чехословацьких подіях, на жаль в неї увійшли імена далеко не всіх тих запорізьких солдатів, сержантів і офіцерів, які по праву заслужили бути в списках.