← Історія та етнографія (за травень 2018 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Вергунов В. А. Національній академії аграрних наук України – 85: історія та перспективи / Віктор Анатолійович Вергунов ; Нац. акад. аграр. наук України, Нац. наук. сільськогосп. б-ка, Ін-т історії аграр. науки, освіти та техніки. – Київ : [Б.в.], 2016. – 45 с. : іл.

Анотація

2016 рік співпав із черговим ювілеєм у житті наймолодшої складової природознавства та культури нації – сільськогосподарської дослідної справи – 85-річчям існування її координуючого органу – Національної академії аграрних наук України. Крім того, виповнюється 115 років від часу затвердження першого в країні офіційного регламентуючого документа щодо її функціонування для потреб подальшого розвитку провідного сектору економіки – сільського господарства та відліку відповідальної державної зацікавленості. Появі обох цих законодавчих актів передувала непроста передісторія довжиною у декілька століть, в якій Україна має навіть світові пріоритети.

У всі часи свого існування Академія науко-методично забезпечувала питання реконструкції, індустріалізації й інтенсифікації колгоспно-радгоспного виробництва до грудня 1999 р. та господарювання за різних форм властивості на землю у часи державності через відповідні інституції та наукові школи. На новому етапі розвитку НААН пріоритетним є поглиблене поєднання науки з виробництвом, що забезпечить реалізацію глобальної місії України у світовому виробництві харчових продуктів, подвоїть у 3-5 найближчих років ВВП галузі та створить базу сталого розвитку сільських території України.