← Історія та етнографія (за березень 2017 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Литвин В. Історія України. Новітній час 1914-2014 : у 3т., 4 кн. Т.ІІІ. Кн. 1 / В.  Литвин, НАН України. Ін-т історії України; відп. ред. В. А. Смолій. –  Київ : Наукова думка, 2016. - 646 с.

 

Дивіться в електронному каталозі ОННБ

Анотація

Третій том (у двох книгах) синтетичного викладу української історії присвячений новітній добі, яка хронологічно охоплює час від початку Першої світової війни до сьогодення. В ньому міститься систематичний виклад подій і явищ, що визначали перебіг національного історичного процесу протягом ХХ – початку ХХІ ст. Це один із найтрагічніших періодів у понад тисячолітній історії українського народу, ознаменований війнами та революціями, спробами відновлення української державності. Саме на цьому етапі українці сповна відчули трагічні наслідки жахливого комуністичного експерименту, що супроводжувався геноцидом і голодомором, масштабними репресіями та депортаціями. Водночас, усупереч очікуваним апологетами радянського режиму результатам, український соціум не лише зберіг національну ідентичність, а й спромігся реалізувати своє право на повноцінне державне життя.

Для науковців, викладачів, аспірантів та студентів вищів, а також для широкого загалу читачів, які цікавляться історією України.