← Історія та етнографія (за березень 2017 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Литвин В. Історія України. Новий час кінець XVIII – початок ХХ ст. : у 3т., 4 кн. Т.ІІ / В. Литвин, НАН України. Ін-т історії України; відп. ред. В. А. Смолій. –  Київ : Наукова думка, 2015. - 526 с.

Дивіться в електронному каталозі ОННБ

Анотація

Другий том синтетичного викладу української історії присвячено модерній добі, яка в українському варіанті охоплює період від моменту ліквідації в Україні, в контексті цілеспрямованої асиміляторської політики російського уряду, національного інституту гетьманства та згасання української державності раннього нового часу до початку Першої світової війни. Це був драматичний період зламу усталених за попередньої доби національних державних інституцій, вироблених українським соціумом соціальної та економічної моделей. Руйнувалися традиційні зв’язки, Україна була позбавлена права суб’єктності в міжнародних відносинах. Разом з тим це був час стрімкого культурно-національної самобутності, збереження традицій української державотворчості.

Для науковців, викладачів, аспірантів та студентів вищів, а також для широкого загалу читачів, які цікавляться історією України.