«Зелена хвиля». Круглий стіл

 

В рамках проведення XVIII міжнародної книжкової виставки-ярмарку «Зелена хвиля» 7 серпня 2014 р. в ОННБ ім. М.Горького відбувся круглий стіл «Українська книга: шанс на майбутнє». 

Піч час зустрічі. Головує Олександр Афонін (крайній зліва)

Ініціатива щодо організації такого заходу належить президенту Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів (УАВК) Олександру Афоніну, який головував на засіданні. Були присутні представники книговидавничої справи, спеціалісти з просування книги до читача, що представляють торгові організації, бібліотеки, ЗМІ, а також представники громадських організацій та зацікавлені читачі.

 

Серед учасників круглого столу підприємець Галина Дольник

У своєму виступі О.В.Афонін розглянув питання стану українського книговидання та ролі книги у розвитку і виживанні суспільства як духовної національної спільноти. «Без книги немає нації! – наголосив виступаючий. Очільник авторитетної організації також підкреслив виняткову роль книги в науковому розвою, моральному розвитку та духовному становленні нації. Після Майдану всі зрозуміли, що потрібно об’єднуватись і разом вирішувати проблеми суспільства.

Олександр Афонін нагадав загально відомий факт, що в Україні стан видавничої справи та читання пребуває у не найкращому стані. УАВК нараховує 125 видавництв, а в Україні їх в десятки разів більше. Досвід Європи вчить, що потрібно створювати регіональні об’єднання і таким чином відстоювати права та ініціювати злагоджені дії усіх тих, хто опікується книгою, яка, за словами відомого німецького вченого Германа Гельмгольца, лише на 10% є матеріальним і на 90% – духовним витвором людства.


 

Ідею О.В.Афоніна підтримали учасники «круглого столу». У виступах Галини Дольник, приватного підприємця; Галини Лазаревої, директора ЦБС для дітей м. Одеси (на фото у центрі); Валентини Левчук, оглядача з питань культури газети «Вечерняя Одесса»; Тетяни Іванової, читачки бібліотеки, психолога, звучали пропозиції про захист національного книговидавництва, про необхідність активніше залучати до читання дітей і підлітків, здійснювати моніторинг читання та книжкової продукції та ін.

Учасники «круглого столу» запропонували створити регіональну координаційну раду з даного питання, до якої б увійшли представники видавництв, книгорозповсюджувачі, бібліотек Одещини.

З пропозицією невідкладно розпочати цю роботу головуючий звернувся персонально до учасників «круглого столу» – Валентини Левчук та Галини Лазарєвої. Вихід з кризи – це справа не лише держави, але, у першу чергу, громадянського суспільства. 

Створено: 11.08.2014
Переглядів: 759© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.