Свято книги в Іллічівську

В рамках проведення XIV Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» 7 червня у м. Іллічівську відбулось виїзне Свято книги.

Ця подія дійсно стала святом для цього чудового міста. Гостей та жителів Іллічівська привітав міський голова Валерій Хмельнюк, який окреслив велику роль книги в житті людини та розвитку суспільства. Заступник Міністра культури України Віктор Балюрко висловив подяку іллічівцям за гостинний прийом та нагородив грамотою Міністерства культури начальника відділу культури виконавчого комітету Іллічівської міьскої ради Юлію Крістанову.

Велику роль виставок, просуваня книги до читачів, необхідність підвищення ролі читання в суспільстві підкреслила генеральний директор ОННБ ім. М.Горького, голова Оргкомітету XIV Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині», заслужений працівник культури України Ольга Ботушанська.

Іллічівців також привітали начальник управління культури і туризму, національностей та релігій Одеської обласної державної адміністрації Владислав Станков та президент Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів Олександр Афонін.

Жителі міста змогли ознайомитися та придбати нові книжки, які вийшли на теренах України, адже у виставці взяло участь 16 видавицтв.

Традиційно було проведено благодійну акцію дарування книг бібліотекам та школам міста. Наша бібліотека передала близко 1,5 тисячі книжок. Усього ж іллічівці отримали бл. 2 тис. книг та іншої поліграфічної продукції. Особливу увагу було приділено реабілітаційному центру для дітей: представники центру отримали багато подарунків не тільки від ОННБ ім. М.Горького, а й видавців (бл. 140 книжок). Свою поетичну книгу для дітей «Нічка-чарівничка» передала поетеса, головний редактор загальнодержавної української щотижневої газети «Культура і життя» пані Людмила Гнатюк.

Проведено ділову зустріч з питань проблем читання та комплектування бібліотек, на якій виступили заступник генерального директора з наукової роботи ОННБ ім. М.Горького Ліна Арюпіна, директор ДП «Державного спеціалізованого видавництва «Мистецтво»», заслужений працівник культури Ніна Прибєга, директори ЦБС міст Іллічівська та Овідоіполя Маркова О.В. й Хроменкова В.М., директор ЦБС для дітей м. Одеси Галина Лазарева.

Свято продовжили письменники. Нагороди отримали учасники міського конкурсу на кращий патріотичний твір серед молоді «Місто над морем», присвячений 40-річчю міста Іллічівська. Виступив голова Одеської обласної організації Національної спілки письменників України Геннадій Щипківський, письменники Дмитро Шупта та Олекса Різників. Свої вірші прочитали члени літературних об'єднань м. Іллічівська. Світлана Полиніна, іллічівский поет, бард, дитячий письменник подарувала слухачам свої пісні.

На завершення свята гості ознайомилися з експозицією музею образотворчих мистецтв ім. О.Білого, новим центром культури і мистецтв, який поєднав в собі колективи Палацу культури та Дитячої школи мистецтв.

Створено: 10.06.2013
Переглядів: 1496© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.