Монографія В’ячеслава Кушніра

5 червня 2013 р. о 12.00 у ротонді головного читального залу Бібліотеки відбулася презентація монографії - "Господарсько-побутова адаптація українців південно-західного степу і Нижнього Подунав`я" (О., 2012). Її автор – відомий дослідник історії і культури українців Одещини, української діаспори у Молдові та Румунії, кандидат історичних наук, доцент, декан історичного факультету Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова, кавалер ордену «За заслуги» ІІ ступеню В’ячеслав Григорович Кушнір.

Монографія В. Кушніра 

У презентації взяли участь: Мирослав Борисенко – доктор історичних наук, професор кафедри етнології і краєзнавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Олена Сминтина – зав. кафедри археології та етнології України ОНУ імені І.І.Мечникова; Софія Шеренгова – представник Інтелектуального Форуму України; Наталя Петрова – кандидат історичних наук, доцент кафедри археології та етнології України ОНУ імені І.І.Мечникова; Анастасія Стрельцова - студентка 4 курсу історичного факультету. Учасники IV Міжнародної наукової конференції «Одеські етнографічні читання: Локальна та регіональна специфіка традиційної культури» - науковці з Одеси, Києва, Сімферополя, Харкова, Івано-Франківська, Чернівців, Санкт-Петербургу (РФ), Тарту (Естонія), Гомеля (Білорусь). Та студенти історичного факультету ОНУ імені І.І.Мечникова.

У монографії, яка презентувалася, розглядається питання господарсько-побутової адаптації українців у природно-географічних умовах  порубіжжя степу і лісостепу, південно-західної частини степової зони і дельти Дунаю. Визначаються чинники адаптаційного процесу та їхній вплив на трансформацію традиційного житла, основних і допоміжних видів господарської діяльності. Визначено Нижньодунайський варіант традиційної культури.

Спливає час, змінюється життя народу, але традиції, започатковані ще за сивої давнини, передаються з покоління в покоління.

ФОТОРЕПОРТАЖ

Монографія В. Кушніра

Олена Сминтина про монографію В.Кушніра: «Це праця цілого колективу, вдало керованого і спрямованого спільною ідеєю. Це значуща робота, яка підсумовує наші попередні напрацювання».

В’ячеслав Кушнір: «Перш за все хочу подякувати Бібліотеці, співробітники якої забезпечили доступ до бл. 10 рідкісних видань. Матеріали для книги ми збирали під час експедицій по містах України, Молдови, Румунії (де нам допомагав Союз українців Румунії). Українцями півдня створено культурний продукт світового значення. Ця праця є основою для продовження цієї теми, наприклад, у дослідженні такого явища, як настінний розпис...»

Монографія В. Кушніра

Мирослав Борисенко: «Повинен сказати, що дослідження агрокультури не завжди є пріоритетним для науковці, бо потребує експедицій у глибинку. Для українців завжди залишалося актуальним питання адаптації в новому географічному середовищі. Вони освоювали нові землі, і ними освоювали нові території. Якщо стояв вибір – боротися чи пристосовуватися, то вони, радше, робили вибір на користь останнього. Сьогодні в умовах глобалізації для нас залишається актуальним питання збереження власної етнокультури...»

Наталя Петрова: «Важливо, що на цій презентації присутні науковці, які представляють країни пострадянського простору, і ця книжка буде відома і можливо доступна за межами України. Робота унікальна, адже житло людини. її побут стрімко змінюються; відходять у минуле ткацтво, гончарство та ін. види діяльності...»

Софія Шеренгова: «Нещодавно я повернулося із Америки, де зустрічалася з українцями Нью-Джерсі. Вони не вірили, що в Одесі є українці. Робота В’ячеслава Кушніра знімає проблему упередженості щодо української Одеси і Одещини».

Ольга Бельницька вручає автору диплом переможця у конкурсі «Краща книга виставки-форуму 2013» у номінації «Наукове видання».

Анастасія Стрельникова поділилася своїми думками про книгу свого наставника, акцентувавши увагу на розділі «Ткацтво».

Ведуча заходу Анжеліка Лук’янова – зав. відділу організації депозитарного зберігання літератури

Експонати виставки «Творчий доробок В’ячеслава Кушніра»

Під час презентації. У залі студенти ОНУ ім.І.І.Мечникова та учасники IV Міжнародної наукової конференції «Одеські етнографічні читання: Локальна та регіональна специфіка традиційної культури»

Створено: 05.06.2013
Переглядів: 1482© 2019 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.