Зустріч з Ніною Прибєгою. Анонс

6 червня о 12.00 у відділі мистецтв ОННБ відбудеться зустріч з директором видавництва «Мистецтво», заслуженим працівником культури України, кавалером орденів Ольги ІІ та ІІІ ступенів Ніною Прибєгою. Презентуватимуться видання: «Національний музей історії України (у 2 т., 2011-2012) та «Шедеври українського живопису» (2012). В обговоренні беруть участь мистецтвознавці, художники, журналісти, бібліографи.

Державне спеціалізоване вид–во «Мистецтво» в минулому році відзначило свій 80–річний ювілей. За роки існування воно випустило у світ мільйонними тиражами десятки тисяч назв книг та альбомів, не рахуючи різноманітних буклетів, листівок, календарів та іншого.

Один з важливих напрямів роботи вид–ва – випуск складної науково–мистецтвознавчої літератури збільшеного формату з великим науково–довідковим апаратом та ілюстративним матеріалом. До таких видань належать і два фундаментальні альбоми, що презентуються на виставці–форумі «Українська книга на Одещині» в цьому році.

 

1) Національний музей історії України. У 2 т. / координатор проекту      Н. Прибєга ; кер. проекту : С. Чайковський, Н. Ковтанюк, В. Яценко. – К., 2011–2012. – Укр., англ.

Т. 1. – 2011. – 320 с. : ілюстр.;

Т. 2. – 2012. – 336 с. : ілюстр.

Видання здійснене за державною програмою «Українська книга».

Перший том містить зображення та наукові каталожні дані найцікавіших археологічних пам’яток від доби палеоліту до ХІІІ ст., а також вироби з дорогоцінних металів та коштовного каміння українських, російських та західноєвропейських майстрів XVI–XX ст.

Другий том присвячено унікальним зразкам образотворчого та декоративно–ужиткового мистецтва, рукописних документів, стародруків, нумізматики, зброї та інших раритетів української історії XV–ХХ ст.

2) Шедеври Українського живопису : альбом / авт.-упоряд. Д. Горбачов. – 2–е вид., змін. – К., 2012. – 512 с. : ілюстр. – Укр., англ., рос., фр.

1–е вид. було здійснене у 2009 р. Репродукуються твори українських митців ХІ–ХХ ст. – від Алімпія Печерського до Казимира Малевича, які зберігаються переважно в музеях України. Автор – відомий дослідник, доктор мистецтвознавства подає нову концепцію розвитку українського живопису; зупиняючись на окремих шедеврах мистецтва, він складає цілісну картину формування основних художніх стилів на теренах України.

ФОТОРЕПОРТАЖ

Ніна Прибєга розповіла про діяльність та плани видавництва

Серед слухачів директори музеїв, мистецтвознавці і художники, журналісти, бібліотечні працівники

Створено: 22.05.2013
Переглядів: 1087© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.