«Скульптор Олексій Копйов». Презентація


Скульптор Олексій Копйов : альбом-каталог / упор. О. М. Барковська, Т. А. Копйова, Т. В. Щурова : ред. І. С. Шелестович ; Одес. нац. наук. б-ка ім. М. Горького. – Одеса : ВМВ, 2012: 120 с. – ілюстр. – рос.


О. В. Копйов у своїй майстерні.

Альбом-каталог «Скульптор Олексій Копйов» підготовлений співробіт­никами відділу мистецтв ОННБ ім. М. Горького за активної участі дружини митця Тетяни Копйової. Видання презентує творчість відомого одеського скульптора, заслуженого художника України, давнього друга Бібліотеки Олексія Володимировича Копйова (нар. 1936).

Книга містить детальну бібліографію літератури про його особу і творчість, автобіографічні нотатки мистця, відгуки преси і спогади друзів, а також велику кількість фотодокументів. Це найбільш повне видання про скульп­тора, яке охоплює різні жанри і види його творчої діяльності - портрети, монументальні роботи і твори малих форм, меморіальну скульптуру (пам’ятники, дошки) та представляє графічну спадщину мистця.

Альбом-каталог виданий за сприяння народного депутата України С. Р. Гри­не­вецького.

Куратор проекту – заслужений працівник культури України О. Ф. Боту­шанська.


«Спасибі чудовому колективу Одеської національної наукової бібліотеки імені М.Горького, який очолює заслужений працівник культури України Ольга Федорівна Ботушанська, за видання книги про мій творчий шлях…»
Олексій Копйов, 2012.
О. Ф. Ботушанська і О. В. Копйов у стінах ОННБ ім. М. Горького.

Презентація видання, яке відбулося 12 вересня 2012 р. у головному читальному залі бібліотеки, викликала живий інтерес серед одеситів – шанувальників творчості Олексія Володимировича.

Маститого художника прийшли привітати політики, представники товариств, колеги, письменники, давні друзі та мистецтвознавці: народний депутат Сергій Гриневецький, директор одеської філії Грецького фонду культури Софрорніс Парадісопулос, письменник і громадський діяч Богдан Сушинський, в.о. директора ОХМ Віталій Абрамов, мистецтвознавець Ольга Тарасенко, архітектор Василь Мироненко, друг сім`ї Ірина Ковлакова та ін.

Ведуча заходу, завідувач відділу мистецтв Тетяна Щурова зачитала також привітання від генерального директора ОННБ ім. М. Горького Ольги Ботушанської – давнього друга і шанувальника творчості О. В. Копйова, яка, нажаль, особисто не змогла бути присутньою на згаданому заході.

Олексій Копйов утвердився як майстер меморіальної скульптури. Це його місія у житті і визначальна форма вираження у творчості. Свого часу Олексій Володимирович виконав бюст чудового поета Івана Рядченка для меморіального музею його імені в м. Іллічівську. Про цей факт нагадали у своєму віршованому вітанні гарячі прихильники таланту обох митців Світлана Лукіна і Олена Куклова. Про нереалізовані твори майстра, зокрема його скульптурну композицію, присвячену жертвам Голокосту та відповідальність сучасників щодо його встановлення, нагадала представник єврейської общини Анна Розен. А на завершення прозвучала сповнена оптимізму і життєвого завзяття пісня, присвячена Одесі у авторському виконанні композитора Валентини Ульяш. 

ФОТОРЕПОРТАЖ


Під час презентації: зліва-направо: Б.Сушинський, О.Копйов, Т.Копйова, С. Гриневецький, Т. Щурова (ведуча).


Привітання від С. Р. Гриневецького


Квіти від Богдана Сушинського


Свою любов і повагу до давнього товариша засвідчує Віталій Абрамов


Книжково-документна виставка із фондів бібліотеки, присвячена особі і творчості О. В. Копйова


Пошанівок від студентів ОХУ ім. М. Грекова 


Музичне вітання Валентини Ульяш


Під час заходу

Створено: 13.09.2012
Переглядів: 2964
© 2023 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.