«Час надихає»: творча зустріч з Романом Кракалією та презентація його творчого доробку

foto-1.jpg

Під час проведення XXIV Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» 8 червня у відділі краєзнавства «Одесика» Одеської національної наукової бібліотеки відбулася творча зустріч з відомим письменником, журналістом, лауреатом премій імені Степана Олійника та імені Івана Франка, муніципальної премії «Книжкова столиця» та Всеукраїнського конкурсу «Українська мова – мова єднання», заслуженим журналістом України, членом Національної спілки письменників України Романом Кракалією.

foto-2.jpg

Творча зустріч відбулася у колі друзів, колег та шанувальників майстра українського слова. Під час заходу експонувалася книжкова виставка «З творчого доробку Романа Кракалії…», на якій були представлені книжки: «Образ» (2010), «Блукаючі острови» (2012), «Невизнані герої» (2012), «Вернись на Золотий Берег» (2016), «Десять оповідань, або З оповідок дідуся Парамона» (2018), «Автостанція» (2020), роман-колаж «Три барви Дунаю» (2017), що отримав премію Українського Вільного Університету, та публікації, зокрема, в журналі «Сучасність» і «Чорноморських новинах».

foto-3.jpg

Цього року побачила світ нова книга Романа Кракалії «Дніпрова октава». Автор вкотре  підтвердив, що вміє дивувати, створивши повість  про неординарну, талановиту та цікаву людину, педагога і композитора  Данила Крижанівського, автора  музики  відомої пісні «Реве та стогне Дніпр широкий».  Неймовірно, але творець  геніальної музики на вічні слова Тараса Шевченка не залишив по собі майже ніяких свідчень, але залишилася на віки його музика, створена у Причорномор'ї – в Одесі, Болграді... «А музика вже закрутила його у своїй круговерті, вже оселилася в домі його душі та запровадила там свої порядки, й лише інколи обіцяла йому добре комірне».

foto-4.jpg

Відповідаючи на запитання, що дає сил та надихає творити у такий складний час, Роман Тарасович сказав: «Саме оцей час надихає. Ще до війни в мене був такий момент, коли лишився сам, і якщо нічим не займаєшся, воно дуже погано. Та коли сідав за комп’ютер не читати, а писати, поринав у роботу і про все інше вже не думав. Це дуже мені допомагає і зараз.  Стосовно сюжету про Данила Крижанівського – точно не пригадую. Десь почув, що коли виконувалася ця музика, то люди встали.  Почав цікавитися, хто про нього щось чув. І надихнуло те, що ніхто не міг сказати нічого конкретного».

foto-5-1.png

Уривок з «Дніпрової октави» прочитала Тетяна Ананченко, мовознавець, літературознавець, культуролог, журналіст, член Національної спілки журналістів України. Раптом образ Данила Крижанівського став реальним, живим, з усіма його спогадами і мріями, розмовами і думками, буденними справами. Лариса Дем'янишина, художниця, член Національної спілки художників України, ілюстратор більшості книжок Романа Тарасовича, у тому числі автор обкладинки повісті «Дніпрова октава», відзначила, наскільки  легко працювати та створювати малюнки до його книг. Образ виникає майже одразу, бо під час читання надихає саме слово автора, сюжет твору. Також висловили свої враження, думки про особливості творчості, витончений стиль його письма, жанрове  різноманіття Марина Забуранна, поетеса, засновниця та головна редакторка часопису «Камертон»; Станіслав Стриженюк, поет, публіцист, перекладач, член Національної спілки письменників України, лауреат літературних премій імені К.Г. Паустовського, імені П.Г. Тичини, «Золоте перо»; Ірина Тома, поетеса, призер конкурсу «Талановита молодь Одещини 2011», переможець літературного конкурсу «Бессарабська ліра», член Національної спілки письменників;  Віталій Бошков, поет, лауреат премії імені Івана Франка; Олександр Музичко, доктор історичних наук, професор кафедри історії України ОНУ ім. І.І. Мечникова; Оксана Шупта-В'язовська,  кандидат філологічних наук; Надія Агафонова, кандидат історичних наук, доцент; Любов Ісаєнко, кандидат філологічних наук, доцент, відмінник освіти України, член НСЖУ.  

foto-6.jpg

Гості довго не розходилися, продовжували спілкуватися з Романом Тарасовичем у більш тісному дружньому колі, фотографувалися разом з ним на згадку та щиро бажали подальших творчих успіхів.  

Створено: 13.06.2024
Переглядів: 769
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.