Презентація книжки «Тітостальгія. Дослідження ностальгії за Йосипом Брозом» словенського професора Миті Великоні (Mitja Velikonja)


7 червня у рамках проведення ХХІV Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» в Одеській національній науковій бібліотеці відбулась презентація книжки словенського професора Миті Великоні “Тітостальгія. Дослідження ностальгії за Йосипом Брозом”.

Митя Великоня (Mitja Velikonja) – доктор філософії, професор культурології, керівник Центру культурологічних і релігійних досліджень Люблянського університету (Словенія). Основна сфера його досліджень – сучасні центральноєвропейські та балканські політичні ідеології, субкультури та культура графіті, колективна пам’ять і постсоціалістична ностальгія.

Монографію «TITOSTALGIA. A Study of Nostalgia for Josip Broz» вже було опубліковано двома мовами. Українська версія вийшла цими днями у Видавничому домі "Гельветика" (м. Одеса). Книга у стислій формі розкриває масштаб суспільної ностальгії за добою Йосипа Броза Тіто.

Під час презентації до гостей заходу з вітальним словом звернувся Олег Головко, кандидат економічних наук, засновник та директор Видавничого дому «Гельветика». Він подякував учасникам за присутність та побажав приємної та результативної зустрічі.

Митя Великоня, використовуючи жваву риторику, зробив історичний екскурс в історію своєї країни та розповів про сучасне відображення ностальгії за Тіто в різних формах серед його сучасників. Основна частина презентації стосувалася безпосередньо Йосипа Броза Тіто, його ролі в історії Югославії та явищам «югоностальгія» та «тітостальгія». Зустріч проводилась англійською, але завдяки перекладачці, гості не відчули дискомфорту.

Поважний гість справив неабияке враження на присутніх. Аудиторія тепло прийняла автора, глядачі ставили слушні питання, а також відкрили цікаву дискусію англійською.

Завершився захід традиційним фото на згадку.

Створено: 11.06.2024
Переглядів: 792
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.