Презентація гумористичної книги Олени Маляренко «Жизель і мир»

8 червня в електронному читальному залі інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» відділу міжнародних проєктів Одеської національної наукової бібліотеки у рамках XХІV Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині», відбулася онлайн-презентація гумористичної книги Олени Маляренко «Жизель і мир» за участі авторки.

001.jpg 002.jpg

Олена Маляренко – херсонська письменниця, блогерка та журналістка, авторка двох поетичних та семи прозових книг, сотень радіопрограм та інтерв’ю зі славетними земляками. Народилася в Херсоні, юність провела на Донеччині, де й почала писати. У 2005 році повернулася до рідного міста і не виїжджала з нього навіть під час окупації 2022 року та постійних російських обстрілів після неї.

008.jpg 003.jpg 004.jpg

«Жизель і мир» – гумористична книга про будні пересічних жителів звичайного українського міста, а саме Херсона, в період окупації.

Ці оповідання стали логічним продовженням попередньої книги Олени Маляренко «Пупуся Жизель», яка була створена ще до повномасштабної війни і полюбилася багатьом читачам. Якщо в першій книзі образ героїні був неавтобіографічний, а зібраний, то в другій – гумористичні замальовки життя героїні в окупації були створені на основі власних спостережень авторки. Головна героїня знаходить в собі сили вижити, не втратити ані себе, ані Україну у собі, ані почуття гумору, ані віри в людей. Це повість вдячності сміливим херсонським жінкам. А ще мовний експеримент – як перейти на українську протягом кількох сторінок. Адже разом із героїнею читач розуміє, як саме для багатьох відбувався перехід від «русскоговорєнія» до україномовності.

Незважаючи на онлайн формат, на цій події зібралось багато шанувальників творчості Олени Маляренко. Презентація відбувалась у дружній  та доброзичливій атмосфері: авторка поділилась історією створення книги «Жизель і мир», а також своїми подальшими творчими планами. Крім того пані Олена зачитала декілька уривків із книги, чим порадувала  усіх присутніх. Завершилась зустріч жвавою дискусією, де авторка відповідала на багаточисельні запитання своїх шанувальників з Херсона та Одеси.

005.jpg 007.jpg 006.jpg
Створено: 11.06.2024
Переглядів: 742
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.