Презентація довідкового видання «Мілітарні нагоро­ди Збройних сил України»


7 ЧЕРВНЯ у рамках проведення XXIV Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» у Центральній міській бібліотеці імені  І. Франка відбулася презентація книжки Віктора Карпова та Умберто Нуну ді Олівейри «Мілітарні нагороди Збройних сил України» (Одеса: Олді+, 2024).

Віктор Васильович Карпов - доктор історичних наук, завідувач кафедри мистецтвознавчої експертизи Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, автор кількох монографій та низки статей з історії українського війська та фалеристики.

Вагомим аргументом для початку праці над книгою стала докторська дисертація Віктора Васильовича «Історичні витоки української військової символіки та її розвиток у незалежній Україні». Важлива роль у створені довідника належить співавтору - президенту Академії фалеристики Португалії  Умберто Нуну ді Олівейрі. Так,навіть не зустрівшись особисто, автори цього видання почали листуватись і обговорювати план спільної роботи. Це було на початку повномасштабного вторгнення рф.

На початку презентації до розмови долучилися співавтор Умберто Нуну ді Олівейра (онлайн) та директор видавництва «Олді+» Олег Головко. Співавтор наголосив, що ці нагороди надзвичайно важливі не тільки для українських воїнів і громадян України, а й для всього світу.

Під час зустрічі В. В. Карпов розповів, що українська фалеристика у своєму розвитку спирається на історію нашої держави. Скіфський меч, князівські знаки Давньої Русі та Великого князівства Литовського, козацький хрест Запорозької Січі, державний герб Української Народної Республіки становлять символічну основу відзнак. У символіці нагород відображено історичний поступ і духовне багатство українського народу, що є орієнтиром для нинішнього покоління - невпинно прагнути свободи й незалежності.   

У пропонованому виданні представлено нагороди Збройних сил України,  що наслідують столітні фалеристичні традиції українських визвольних армій. Майстерність у командуванні військами, героїзм під час бойових дій та успіхи у виконанні бойових завдань, вагомий особистий внесок у справу підтримки високого рівня бойової спроможності військ, високі показники у бойовій підготовці, зразкове виконання військового обов’язку, любов до Батьківщини, незламність духу та збереження життя бойових побратимів – основні професійні критерії відзначення воїнів.

Учасниками презентації були читачі бібліотеки, студенти. Серед присутніх була мати загиблого героя, який отримав саме таку нагороду, про яку розповідав автор.

На завершення заходу Віктор Карпов подарував бібліотеці довідник з власним автографом.

Довідник «Мілітарні нагороди Збройних Сил України» стала лауреатом конкурсу «Краща книга виставки-форуму» в номінації «Довідкове видання».

Наші щирі вітання!

Створено: 11.06.2024
Переглядів: 772
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.