Презентація монографії Олександра Смірнова та Ганни Тетерятник «Обшук у кримінальному провадженні»

8 червня під час  XXIV Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М.С. Грушевського була презентована монографія Олександра Смірнова та Ганни Тетерятник «Обшук у кримінальному провадженні» (Одеса : Юридика, 2023).

foto-1.jpg foto-2.jpg foto-3.jpg

Автори монографічного дослідження – Олександр Сергійович Смірнов, доктор філософії у галузі права, прокурор відділу Київської міської прокуратури, та Ганна Костянтинівна Тетерятник, доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри кримінального процесу та криміналістики факультету підготовки фахівців для органів досудового розслідування Одеського державного університету внутрішніх справ, підполковник поліції.

Автори монографії піднімають низку актуальних питань, повязаних з  обшуком у кримінальному провадженні, аналізують зміни до норм, які регламентують різни аспекти проведення обшуку. Видання є одним із перших спеціальних комплексних досліджень, у якому вирішено завдання щодо теоретико-правових та праксеологічних засад обшуку у кримінальному провадженні. Автори на підставі матеріалу, що грунтується на дослідженнях, розробили пропозиції щодо змін до кримінального процесуального законодавства в частині проведення обшуку та рекомендації до практики його застосування. Особливу увагу у монографії приділено сучасним змінам, що відбулися у кримінальному процесі за останні роки, зроблено аналіз сучасного стану наукового дослідження з питання обшуку у кримінальному провадженні, що є важливим внеском у розвиток наукової думки з досліджуваної проблематики.

З ві­таль­ним сло­вом до гостей заходу звернувся засновник і директор Видавничого дому «Гельветика», видавництва «Юридика», кандидат економічних наук Олег Павлович Головко. Він поділився особливостями роботи над виданням та наголосив на важливості підтримки різноманітних ініціатив, які формують культуру наукових та навчальних видань у галузі права. О.П. Головко, юрист за фахом, представив авторів дослідження та розповів про ключові положення цієї монографії прикладної спрямованості, в якій зібрані інструменти, що придатні до використання у практичній діяльності юриста. Монографія базується на дисертації О.С. Смірнова «Обшук у кримінальному провадженні».

foto-4.jpg foto-5.jpg

Під час заходу Олег Головко поспілкувався з курсантами Одеського державного університету внутрішніх справ та передав вітання від Ганни Костянтинівни Тетерятник, яка зараз перебуває у відрядженні, пов’язаному з її професійною діяльністю, у місті-герою Херсоні. Подякував авторам, зокрема Ганні Тетерятник за її вагомий внесок у розвиток української юриспруденції, зокрема за монографічне дослідження, пов’язане з тематикою обшуку у кримінальному провадженні. Олег Головко розповів гостям про те, що Олександр Смірнов є учнем Ганни Костянтинівни і захистив дисертацію під її науковим керівництвом. Він також наголосив на необхідності постійного безперервного навчання сучасного поліцейського, та на потребі бути на зв’язку з науковцями, які працюють поряд, з їхніми науковими працями : «Юриспруденція потребує навчатися усе життя. Необхідний досвід, який напрацьовується роками. Щобільше практики, то дорожче вартує юрист як фахівець у галузі права. У процесі навчання і подальшої роботи потрібно накопичувати певний багаж знань, адже він ніколи не буває заважким. Варто намагатися більше читати, не обмежуватися лише сухим фактажем у підручниках, стежити за подіями в країні та світі».  

foto-6.jpg 

Українське видавництво «Юридика» засновано у 2022 році, у фокусі – виключно юридична література : підручники, навчальні посібники, монографії. Під брендом видавництва «Юридика» вийшло понад 800 книжкових видань юридичної тематики.  Видавництво активно співпрацює з ВНЗ України та інституціями АН України юридичного спрямування. Велику увагу «Юридика» приділяє виданню наукових журналів з юридичних наук, серед яких: «Актуальні проблеми вітчизняної юриспруденції», «Експерт: парадигми юридичних наук і державного управління», «Морська безпека та оборона», «Південноукраїнський правовий часопис», «Українська поліцеїстика: теорія, законодавство, практика», «Часопис цивілістики», «Юридичний бюлетень» та багато інших.

«Ми навчилися жити та розвиватися в умовах війни. Українські наукові журнали з юридичних наук продовжують об’єднуватися, забезпечувати безперервність наукової діяльності вчених України. Саме в єдності – наша сила!» – підсумував Олег Головко.

Створено: 10.06.2024
Переглядів: 818
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.