Творча зустріч з письменником Віталієм ЗАПЕКОЮ

f1.jpg

7 червня у відділі краєзнавства «Одесика» Одеської національної наукової бібліотеки у рамках XХІV Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині», відбулася творча зустріч «ДВІЧІ ЖИВИЙ» з письменником Віталієм Запекою.

f2.jpg f3.jpg f4.jpg

Віталій Запека (народився 1967 року в Полтаві) — доброволець, учасник російсько-української війни з позивним «Спілберг». У 2015–2018 роках в АТО, а з перших днів повномасштабного вторгнення знову в лавах ЗСУ. Командир відділення РПГ. На початку квітня цього року отримав поранення. До війни працював фотохудожником, проте під впливом пережитого відчув, що має розповісти про себе та своїх побратимів, а також про все, що з ними відбувалося. Українською почав писати у віці 50 років. Автор пронизливих творів про російсько-українську війну. Лауреат Міжнародної літературної премії «Воїн світла». На сьогодні – автор семи книжок.

f5.jpg f6.jpg f7.jpg f8.jpg

Віталій Запека обрав Одесу для першої презентації своєї нової книжки «Ковбасокрад у раю». У її передмові читаємо: «Після крадіжки кільця ковбаси дрібний злодюжка потрапляє під колеса авто і гине…

Такою сценою свою книжку міг би завершити будь-хто інший, але тільки не  Віталій Запека. Автор проведе свого героя через пригоди в потойбічному світі, через цікаві зустрічі, непересічні діалоги та несподівані відкриття.

Книжка «Ковбасокрад у раю», на перший погляд, може здатися жартівливою. Але тільки на перший. Вдумливий читач розуміє, що за допомогою гумору й сатири автор розмірковує про серйозне: про релігію, про роль церкви, про наші уявлення щодо Раю та Пекла, про нас, про Людей».

Спілкування з шанувальниками відбувалося у дружній доброзичливій атмосфері. Віталій Запека розповів читачам про свій життєвий, бойовий і творчий шлях та відповів на численні запитання. Зокрема письменник згадав, якою важливою у його дитинстві була шкільна бібліотека, перечитавши там майже все, він одразу записався до кількох бібліотек для дорослих, які були неподалік його дому та читав увесь вільний час, іноді ночами. А сьогодні, на тимчасово окупованих територіях України, знищення українських книжок у бібліотеках є першочерговим завданням ворога.

f9.jpg f10.jpg f11.jpg

Окрім того, що наш гість є відомим фотохудожником та літератором, на зустрічі проявився ще один його талант - пан Віталій виявився чудовим оповідачем. Слід зазначити, що серед присутніх значну частину складали читачі, добре обізнані з творчістю автора. Зустріч завершилася автограф – сесією та світлинами на згадку.

Створено: 10.06.2024
Переглядів: 796
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.