Народознавча зустріч «Оберіг нації» до Всесвіт­нього дня вишиванки


З 2006 року, в третій четвер травня, українці відзначають Всесвітній день вишиванки.

Особливе значення День вишиванки має сьогодні, коли росія продовжує повномасштабну війну проти України. Вишиванка – символ незламності українського духу, заява на увесь світ про те, що українці –вільний народ.

День вишиванки – подія, яка покликана зберегти українські традиції, передати їх наступному поколінню.

16 травня в читальному залі ОННБ (Акад. Філатова,1) до Всесвітнього дня вишиванки відбулася народознавча зустріч «Оберіг нації».

Бібліотекар Ольга Мойсей розповіла присутнім на заході про історію та значення української вишивки. Вона підкреслила, що вишиванка є не лише елементом традиційного одягу, але й символом національної ідентичності та культурної спадщини українського народу. Працівник читального залу наголосила на важливості збереження та популяризації національних традицій.

Бібліотекар також ознайомила учасників зустрічі з різноманітними техніками вишивки, характерними для різних регіонів України, та пояснила, що кожен колір і орнамент має своє значення. Наприклад, червоний колір символізує любов і радість, а білий є символом чистоти, світла, духовності та невинності.

До уваги відвідувачів була представлена книжкова виставка «Оберіг нації», що розповідає про мистецтво вишивки. Присутні мали можливість дізнатися про старовинні та сучасні вишиванки їх особливості та значення.

Відвідувачі заходу, присвяченого Дню вишиванки, були різними за віком та родом занять, але всіх їх об'єднувала спільна мета — дізнатися більше про українську культуру та традиції.

Безсумнівно, гарна й ошатна, оздоблена символічними орнаментами сорочка, наша рідна вишиванка, сьогодні стала не просто елементом одягу, а своєрідною міжнародною візитівкою українців. Поза часом і модою, вона є елементом традиційної народної культури.

Створено: 16.05.2024
Переглядів: 736
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.