Оберіг нації: народознавча зустріч до Всесвітнього дня вишиванки. Анонс

vishivanka.jpg

Всесвітній день вишиванки – це міжнародне свято, яке щорічно відзначається у травні. Витоки святкування пов'язані зі споконвічною традицією виготовлення та носіння вишиванок, які є символом української культури. Цього дня люди у різних куточках світу вдягають вишиванки, щоб відзначити та підтримати традиції, національну гордість і солідарність. Свято супроводжується різноманітними заходами: фестивалями, парадами, конкурсами й виставками, спрямованими на підтримку та популяризацію вишиванки, як символу нашої культурної  спадщини.

Вишиванка для українців – це не просто одяг, це своєрідний генетичний код народу. Цей символ має вікові традиції та багату історію. Кожен вишитий орнамент несе в собі символіку, яка відображає зв'язок з природою, космосом та духовністю українців. Вишиванка є символом національної гордості, єднання та ідентичності українського народу.

16 травня об 11.00 в читальному залі ОННБ (вул. Акад. Філатова,1) до Всесвітнього дня вишиванки відбудеться народознавча зустріч «Оберіг нації».  Під час зустрічі користувачі матимуть змогу більш детально дізнатися про техніки вишивки та значення різних вишитих орнаментів і символів, що використовуються у вишиванках та відображають наші звичаї, традиції, та ментальність.

Запрошуємо всіх бажаючих до бібліотеки.

Створено: 14.05.2024
Переглядів: 762
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.