До Міжнародного дня матері: презентація збірки поезій «Я птах між тенет» Іллі Чернілевського. Анонс.

«Я виростав лиш тим, ким я вже є…»

Ілля Чернілевський 

7 травня 2024 року о 15:00  у Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться презентація збірки поезій «Я птах між тенет» Іллі Чернілевського – 30-ти річного полеглого захисника України, талановитого поета, перекладача, співака, композитора, актора.

foto-1.jpg

Збірка  «Я птах між тенет» побачила світ у 2023 році в Ужгороді (видавництво Валерія Падяка). До неї увійшло 38 поезій про війну й кохання, родину й Батьківщину, яку молодий герой боронив до останнього подиху. Загинув поет 7 травня 2022 року неподалік селища Кам'янка Покровського району Донецької області внаслідок ворожого мінометного обстрілу. За жахливим рішенням долі, смерть настала в день народження його мами.  

foto-2.jpg

Символічно, що презентація приурочена до Міжнародного дня матері. Адже саме з віршів-посвят «Мамі» та «Батькові»  розпочинається збірка поезій «Я птах між тенет», яка пронизана неповторним стилем автора.

foto-3.jpg

У передмові збірки є розділ «Слово матері», де  Ольга Чернілевська ділиться особистим : «Після повномасштабного вторгнення Ілля не вагаючись пішов у військкомат. Йому відмовляли, адже син не мав військового досвіду, та врешті Ілля домігся свого… Не шкодував про своє рішення ані секунди. «Я там, де хотів і мушу» писав він уже з «нуля»… Мріяв перемогти ворога, повернутися до коханої, створити сім'ю і писати, писати! Нові вірші, нові пісні…».

foto-4.jpg

«Війна не прощає двозначність, брехню,
Війна – це отруйний укус саламандри,
І серце своє я ховаю в броню,
Яку не зірвати. Мене – не зламати.»

Ілля Чернілевський

Створено: 02.05.2024
Переглядів: 1089
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.