«Палітра рідного міста»: відкриття персональної виставки картин художни­ка, члена НСХУ Володи­мира Василенка

foto-0.jpg

3 квітня 2024 року в головному читальному залі Одеської національної наукової бібліотеки відбулося відкриття персональної виставки картин художника, члена НСХУ Володимира Василенка «Палітра рідного міста». Володимир Сергійович – учасник  багатьох всеукраїнських та регіональних виставок. Роботи митця знаходяться в приватних колекціях України та зарубіжжя. 

foto-0a.jpg

Для бібліотеки нинішня подія – продовження чудової традиції  мистецьких проєктів, яку вже багато років поспіль ОННБ  реалізує у партнерстві з митцями і творчими організаціями Одещини, влаштовуючи  виставки робіт відомих художників, проводячи  творчі зустрічі, мистецькі вітальні, вернісажі, що знайомлять одеситів і гостей нашого міста з  мистецтвом та культурою рідного краю.

foto-1.jpg

Володимир Василенко подякував Одеській національній науковій бібліотеці за можливість організувати виставку своїх творів у дивовижних її залах. Митець стисло розповів про свій творчий шлях,  улюблені теми і сюжети, до яких частіше звертається він у своїх роботах, поділився планами на майбутнє. «Нинішня виставка унікальна ще й тим, – зазначив художник, – що окрім завершених картин, окремо на вітринах представлені етюди, зроблені у моменти натхнення, єдиним подихом, що втілюють неповторне відчуття творчості  та сенсу життя…».

Звертаючись до гостей заходу, Володимир Василенко також зауважив, що ця виставка, як і інші творчі проєкти є, насамперед, щирою подякою нашим воїнам ЗСУ, які на фронті захищають Україну, виборюють  наше майбутнє, а нам всім дають можливість працювати, творити, рухатися вперед.

У відкритті виставки взяли участь відомі  художники, мистецтвознавці, культурні  та громадські діячі Одеси.

foto-2.jpg

Анатолій Кравченко, народний художник України, голова графічної секції  Одеської обласної організації Національної спілки художників України

foto-3.jpg

Валентина Вітосдиректор Одеського обласного центру української культури, національний експерт з питань НКС України

foto-4.jpg

Олена Білгородська, доцент кафедри рисунка, живопису та архітектурної графіки Одеської державної академії архітектури і будівництва, член НСХУ

foto-5.jpg

Борис Бєлов, художник,  викладач Одеського художнього фахового коледжу  ім. М.Б. Грекова, голова декоративно-прикладної секції  «Золотий Платан»
ООО НСХУ

foto-6.jpg

Олексій Малік,  художник, викладач кафедри образотворчого мистецтва художньо-графічного факультету ПНПУ  імені К. Д. Ушинського, член НСХУ

Присутні щиро ділилися враженнями від представлених у залі картин, відзначали самобутній стиль Володимира Василенка, особливо у написанні міських пейзажів Одеси, звертали увагу на високу майстерність та во­лодіння різ­ни­ми тех­ні­ка­ми жи­во­пи­су і гра­фіки, особливо гуаші, якій митець і сам надає перевагу.

foto-7.jpg

Тетяна Овчаренко, кандидат культурології, доцент гуманітарного факультету національного університету «Одеська політехніка»

foto-8.jpg

Володимир Бабієнко,  заслужений художник України, член правління ООО НСХУ

foto-9.jpg

Людмила Уреньова, художник, архітектор

foto-10.jpg

Світлана Василенко, художник, дружина Володимира Василенка

Чарівним  дарунком  для всіх відвідувачів стало музичне вітання від творчого колективу «NOVI-різні»  –  художників і музикантів Ксенії Стеценко та Яромира Фундукяна.

foto-11.jpg

Зворушливим  і натхненним був виступ Анни Василенко, студентки  ПНПУ імені К.Д.Ушинського, доньки Володимира Всиленка. У її виконанні прозвучала пісня «Вільна».

foto-12.jpg foto-12a.jpg

Запрошуємо ознайомитися з картинами Володимира Василенка, завітавши до Одеської національної наукової бібліотеки (вул. Пастера, 13). Виставка експонуватиметься впродовж квітня.

foto-13.jpg foto-14.jpg foto-15.jpg
Створено: 09.04.2024
Переглядів: 960
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.