Книжкова виставка-огляд «Спорт в Україні – здоров’я нації» до Міжнародного дня спорту на благо миру та розвитку

6 квітня відзначається Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку. 23 серпня 2013 року Генеральна Асамблея ООН одноголосно ухвалила резолюцію, в якій зазначається, що «здоровий спосіб життя, фізична та інтелектуальна активність – запорука загального процвітання й добробуту». Цей день обрано не випадково, бо саме 6 квітня 1894 року у Афінах розпочалися І Олімпійські ігри.

Спорт в Україні відіграє важливу роль у забезпеченні здоров'я нації та розвитку суспільства в цілому. Він сприяє фізичному та психологічному здоров'ю людей, формуванню здорового способу життя та позитивного ставлення до себе й оточуючих. Особливо важливою є роль спорту у молодіжному середовищі, де він допомагає формувати правильні життєві цінності, виховує дисципліну, відповідальність та командний дух.

Україна має багату спортивну історію та талановитих спортсменів, які представляли і представляють нашу країну на різних міжнародних змаганнях.

Спорт відіграє важливу роль і під час війни, допомагаючи людям зберегти фізичне та психологічне здоров'я, підтримувати єдність та моральність, а також забезпечувати душевний відпочинок та відволікання від негативних емоцій.

В читальному залі ОННБ (вул. Акад. Філатова, 1) підготовлена книжкова виставка «Спорт в Україні – здоров’я нації»

foto-1.jpg

Шімечка М.М.  Фізичне виховання (Київ, 2022)

Книга "Фізичне виховання" авторства М.М. Шімечка є істотним джерелом знань для тих, хто цікавиться проблемами фізичного розвитку та виховання. У цій книзі автор досліджує широкий спектр питань, пов'язаних із фізичною активністю, здоров'ям та спортом. Книга включає в себе теоретичні аспекти фізичного виховання, методи формування фізичних навичок та навичок саморегуляції, а також огляд сучасних підходів до тренувань та оздоровчих занять.

foto-2.jpg

Задорожна Ольга Тактика у сучасних олімпійських спортивних єдиноборствах  (Львів, 2023)

Книга "Тактика у сучасних олімпійських спортивних єдиноборствах" є дослідженням та практичним посібником для спортсменів, тренерів та всіх зацікавлених у тактичному аспекті у великих олімпійських єдиноборствах, таких як дзюдо, тхеквондо, вільна та греко-римська боротьба.

Автор розглядає різноманітні тактичні прийоми та стратегії, які можуть бути використані відповідно до специфіки кожного виду єдиноборства, звертаючи увагу на важливість аналізу суперників, реакції на їх дії та власний стиль боротьби.

foto-3.jpg

Гатчінсон Алекс Витримати все: розум, тіло та навдивовижу гнучкі межі людської витривалості   (Київ, 2021)

Фізіологія, біохімія та психологія людської витривалості, науковий аналіз знакових моментів історії спорту, способи подолання фізичних та ментальних бар’єрів – ця книжка розкриває секрети безмежного потенціалу кожного з нас.

Книга є цінним джерелом інформації для будь-кого, хто прагне розвинути свою внутрішню силу та здатність до витривалості в обличчі будь-яких перешкод. Вона надає чіткі настанови та інсайти, які допоможуть читачам привести свої зусилля до успішного завершення, навіть у найскладніших обставинах.

foto-4.jpg

Рівень залученості дітей та молоді до рухової і фізичної активності та вплив спорту на фізичне і ментальне здоров'я  (Київ, 2023)

Ця публікація досліджує рівень залученості дітей та молоді до рухової та фізичної активності, а також вплив спорту на їх фізичне та ментальне здоров'я. Дослідження також зосереджується на вивченні впливу спорту на фізичне та ментальне здоров'я дітей та молоді. Виявлено, що регулярна фізична активність сприяє загальному зміцненню здоров'я, підвищенню стійкості до стресу, поліпшенню самопочуття та настрою, а також зниженню ризику виникнення різних захворювань. У кінцевих висновках публікації вказується на важливість розвитку спортивної інфраструктури та програм фізичного виховання у школах та громадських організаціях для підтримки здорового способу життя та забезпечення зростання рівня фізичної активності серед дітей та молоді.

foto-5.jpg

Теорія і методика лижного спорту ( Лижні перегони)   (Львів, 2021)

Книга "Теорія і методика лижного спорту" є дослідженням, присвяченим систематичному аналізу та опису методів навчання та підготовки в лижному спорті. Автор, заслужений тренер з багаторічним досвідом у цій галузі, пропонує комплексний підхід до підготовки спортсменів у різних вікових та спортивних категоріях.

Книга включає в себе теоретичні основи техніки лижного спорту, розглядає методи навчання основних елементів техніки лижного ходу та техніки спуску на лижах. Крім того, автор детально розглядає питання фізичної підготовки, тактичних аспектів гонок та стратегії змагань. Вона надає чіткі інструкції, приклади та вправи для покращення технічних і фізичних навичок на лижах, що сприятиме підвищенню результативності на трасі та досягненню великих спортивних досягнень.

foto-6.jpg

Книжкові видання, що представлені на виставці, будуть корисними та пізнавальними для різних цільових аудиторій, запрошуємо до перегляду в читальний зал ОННБ (вул. Акад. Філатова, 1).

Створено: 05.04.2024
Переглядів: 1059
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.