Смартфон — порадник для людей віку 60+


Одна з найчисельніших соціальних груп у світі - люди віком 60+. З досвіду України та країн світу, медіаграмотність стає важливою для самореалізації та особистого розвитку старших людей, для подовження їх активного життя у цифровому суспільстві.

Навіщо людям старшого віку цифрова грамотність і як їй навчитися. Сьогодні неможливо жити без електронної пошти, смартфона чи послуг онлайн. Смартфони стають невід'ємною частиною повсякденного життя - ними все частіше користуються і літні люди. За допомогою смартфона можна полегшити життя людей похилого віку, тому вчитися ніколи не пізно, і тоді новітні девайси стануть для літніх людей добрими помічниками. 

На протязі березня 2024 року бібліотекарі-волонтери хабу цифрової освіти Одеської національної наукової бібліотеки проводили навчальні заняття для студентів Університету третього віку Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Приморського району міста Одеси на тему «Смартфон, планшет для всіх». Заняття пройшли за підтримки ГО «ВИ. МОВА» в Гончаренко-центрі Одеса (вул. Катерининська, 27/1). Метою курсу було допомогти старшому поколінню навчитися користуватися сучасним гаджетом (від увімкнення смартфона до налаштування його під себе), користуванню застосунками та інтернетом.

Під час занять зі студентами було розглянуто актуальні теми: як використовувати додатки; як реєструватися в соцмережах та «Дії»; як працювати з онлайн-банкінгом (Ощадбанк, Приват24); як спілкуватися з рідними через Zoom; як сформувати запит для пошуку в інтернеті; як користуватися додатками, пов'язаними з охороною здоров'я та пошуком медикаментів і записом до лікаря онлайн; освоєння навичок використання месенджерів; навички безпечної роботи у смартфоні та планшеті.

Студенти Університету третього віку переглянули освітній серіал «Смартфон для батьків», розміщений на національній платформі цифрової грамотності Дія.Цифрова освіта та створений у форматі 10 інтерактивних відеоуроків. Серіал простою та доступною мовою розповідає, як користуватися гаджетом, дозволяє дізнатися про всі його функції та опанувати базові онлайн-сервіси. Серіал допомогає вирішувати пенсійні та комунальні питання самостійно та одночасно вберегти людей літнього віку від ймовірного шахрайства під час користування смартфоном.

Після завершення курсу учасники тренінгу зможуть самостійно знаходити новини, фільми, музику, книги, реєструвати пошту і власні сторінки в соцмережах  (Facebook, Instagram, робота з Viber, Telegram, Skype тощо); вони також отримують  інформацію про безпеку в інтернеті, про особливості створення паролів та спілкуванню в соціальних мережах, розуміють базовий словник популярних термінів на тему смартфонів та інтернету і, що важливо, зможуть дивувати новими знаннями своїх дітей та внуків.

Створено: 27.03.2024
Переглядів: 1246
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.