День європейських авторів


Одеська національна наукова бібліотека долучилася до Дня європейських авторів, який відзначається 25 березня другий рік поспіль. Цю ініціативу Європейської комісії започатковано у 2023 році з метою розкриття багатства та розмаїття літературної спадщини Європи, заохочення інтересу до книжки та читання. Цьогоріч День європейських країн відзначається у 40 європейських країнах.

25 березня 2024 року в читальному залі ОННБ (вул. Акад. Філатова) до Дня європейських авторів було приурочену книжкову виставку-огляд «Європейські письменники в сучасних українських перекладах».

Відвідувачі заходу, постійні користувачі ОННБ, мали змогу ознайомитись із книжковою виставкою, на якій були представлені твори сучасних європейських авторів у фаховому українському перекладі, поділитися власними враженнями та рекомендаціями щодо прочитання представлених видань.

foto-onlajn.jpg

На засіданні літературного дискусійного клубу англійською мовою онлайн відбулося обговорення короткого оповідання Марка Геддона "Гребля".

Марк Геддон – британський прозаїк і поет, найбільш відомий своїм романом «Курйозний випадок із собакою вночі» (2003). Він здобув освіту в Аппінгемській школі та Мертон-коледжі в Оксфорді, де вивчав англійську мову. У 2003 році Геддон отримав нагороду «Книга року від Whitbread», а в 2004 – премію Співдружності письменників у номінації «Найкраща перша книга» за роман «Курйозний випадок із собакою вночі», написаний від імені хлопчика з синдромом Аспергера. Знання Хеддона про синдром Аспергера (різновид аутизму) походить від його роботи з аутистами в молоді роки. В інтерв'ю на Powells.com Геддон стверджував, що цю книгу він написав для дорослої аудиторії і був здивований, коли його видавець запропонував продавати її як дорослим, так і дітям. Його другий роман для дорослих, «Пляма клопоту», був опублікований у вересні 2006 року.

Такі заходи безумовно згуртовують читацьку спільноту, пропагують книгу та читання, демонструють нашу єдність із народом Європи.

Створено: 27.03.2024
Переглядів: 1213
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.