Народознавча зустріч «Від родини йде життя людини»


25 березня 2024 року в рамках клубу родинного дозвілля в читальному залі ОННБ (вул. Акад. Філатова,1) відбулася народознавча зустріч «Від родини йде життя людини», присвячена обрядово-побутовим звичаям українського народу.

Українці мають багату культуру, надбану багатьма попередніми поколіннями. З прадавніх часів до нас ідуть життєва мудрість та настанови щодо способу життя. Вони закладені в українських звичаях, обрядах, фольклорі, адже в них – світовідчуття та світосприймання нашого народу. У них пояснюються та обґрунтовуються взаємини між людьми, цінність духовної культури окремої людини і народу загалом.

Бібліотекар читального залу Ольга Мойсей розповіла про обрядово-побутові звичаї українського народу, яку роль відіграють традиції, звичаї і обряди, як відбиваються на повсякденному житті українців. Під час заходу обговорювали традиційний обряд весілля і хрещення дитини (від сивої давнини до сьогоднішнього дня). Дискутували про те, чи потрібно зберігати свої традиції і звичаї під час воєнних дій в країні. Всі присутні зійшлися на тому, що родинні традиції стають опорою для людей, які переживають стрес і тривогу внаслідок війни, вони є важливими для збереження культурної спадщини та ідентичності. Спільні обряди, релігійні вірування та святкування зміцнюють духовність і віру в майбутнє.

Відвідувачі також ознайомилися з виданнями, які представлені на книжковій виставці «Традиції і звичаї українського народу». З них можна дізнатися про християнські обряди, про народні обряди, які мають давню язичницьку історію, про традиції, звичаї, символіку, пов'язану з українськими весільними обрядами, включаючи заручини, вінчання та святкування.

Захід пройшов в теплій у дружній атмосфері.

Створено: 26.03.2024
Переглядів: 1215
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.