Творча зустріч з Олександ­ром Галясом, відомим одеським журналістом і письменником

1.jpg

20 березня у відділі рідкісних видань та рукописів відбулася зустріч з Олександром Галясом, відомим журналістом, краєзнавцем, істориком театру і естради, володарем більш ніж 120 нагород всеукраїнських і регіональних конкурсів ЗМІ, лауреатом муніципальних літературних премій імені І. Франка і К. Паустовського, одним з перших лауреатів міжнародної премії імені Леоніда Утьосова.

2.jpg 3.jpg

Олександр Васильович, користувач бібліотеки з 1971 року, вже давно є нашим надійним другом, завжди готовим до співпраці. В залах ОННБ у різні роки пройшли презентації його книг з питань літератури та мистецтва. Він також постійно дарує цікаві видання, що поповнюють фонди книжкової скарбниці.

Цього разу ми одержали видання «Декламатор "Сяйво"» (Київ, 1924), упорядником якого був Микола Зеров, відомий український поет, літературознавець, перекладач, професор Київського інституту народної освіти, який був репресований і загинув у Сандармосі 1937 р. разом з багатьма українськими письменниками.

Збірка творів відомих українських поетів і письменників охоплює значний період,  починаючи від Тараса Шевченка, і доведена до тридцятих років ХХ століття, з пожанровим розподілом поетичного матеріалу: епічні уривки, балади, лірика, сатира і гротеск, байки та притчі, сцени та монологи, проза.

4.jpg 5.jpg 6.jpg

На книжці є безцінний напис самого Миколи Зерова, присвячений Мирону Степняку, нині, на жаль, забутому поету і літературознавцю, частина життя якого була пов’язана з Одеським університетом.

7.jpg 8.jpg 9.jpg 10.jpg

Доречним доповненням до цієї зустрічі були книжкові виставки: «Українська літературна традиція кінця XIX – початку XX століть» та «Микола Костянтинович Зеров. !890-1937» з оглядом представлених рідкісних видань. Дарунок О.В. Галяса – це не тільки вагомий внесок у книжкове зібрання ОННБ за тематикою «Книги і долі митців Розстріляного Відродження», яку бібліотекарі-науковці розробляють впродовж декількох десятиліть, а й подія, яка ще на крок наближає нас до славного 195-річчя Бібліотеки.

11.jpg 12.jpg

Олександр Галяс передав також у подарунок нову книгу «Леонид Утесов и "Бульварные новости"», видану у Нью-Йорку у 2024 р. в співавторстві з Борисом та Едуардом Амчиславськими.

У заході взяли участь заступник генерального директора ОННБ з наукової роботи Л.В. Арюпіна, головний бібліограф, заслужений працівник культури України Г.І. Єфімова, завідувач відділу мистецтв, заслужений працівник культури України Т.В. Щурова.

Створено: 21.03.2024
Оновлено: 04.04.2024
Переглядів: 1413
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.