«За покликом серця»: до Дня Збройних сил України та Між­народ­ного дня волон­тера

foto-2.jpg

Героїзм і незламна жага перемоги – у природі і серцях українців.  Кинути виклик небезпеці та прийняти удар ворога на себе, ризикнути життям заради життя інших,  заради Батьківщини, та що є сили – боротися за Україну. Саме такі вони  – Захисники і Захисниці нашої держави, які сьогодні б’ються за незалежність, свободу, територіальну цілісність і майбутнє України. У важких боях вони демонструють мужність та незламність  бойового духу. Омріяну перемогу наближають і  волонтери – «гвардія небайдужих», адже, як зазначив Президент України Володимир Зеленський: «волонтери – це фактично ще один рід наших військ, іще одна наша сила».

foto-3.jpg

До Дня Збройних сил України та Міжнародного дня волонтера фахівці Одеської національної наукової бібліотеки у партнерстві з викладачами Одеського фахового автомобільно-дорожнього коледжу для студентів закладу провели патріотичну годину «За покликом серця», під час якої було, зокрема,  презентовано  тематичну книжкову виставку з фонду ОННБ. 

foto-4.jpg

Захід відкрив Євген Федотов, викладач дисципліни «Захист України» Одеського фахового автомобільно-дорожнього коледжу. Розповідаючи про історію впровадження державного свята – Дня Збройних Сил України та Міжнародного дня волонтера він сказав: «ми всі у незмірному боргу перед героями, тими, хто віддав своє життя за Україну, за наше сьогодення і майбутнє. Ми вдячні всім воїнам, хто міцною стіною стоїть перед ворогом, мужньо захищаючи рідну землю…  Та поруч із захисниками мільйони українців та небайдужих людей з усього світу всіма доступними способами підтримують Україну у її боротьбі: допомагають армії, цивільному населенню, що потерпає від російської навали».

foto-5.jpg

Хвилиною мовчання присутні вшанували всіх воїнів, полеглих під час виконання бойових завдань, захищаючи Україну.

foto-6.jpg

У заході взяв участь  волонтер Олександр Стасюк, голова громадської організації «APF -  Autistic People Friendly», діючий креативний продюсер громадської організації «Є-Сітка». Він виступив з електронною фото-презентацію «З Днем Збройних сил України!» та поділився власним досвідом волонтерської діяльності, якою активно займається від самого початку повномасштабного вторгнення; розповів, про те як у перші місяці війни, попри відсутність досвіду, незважаючи на всілякі перешкоди вдавалося евакуювати людей із зони бойових дій та тимчасово окупованих територій.  «Щодня поряд з нами є люди, які потребують допомоги. І допомагаючи не тільки отримуєш певне душевне піднесення, а й стаєш ніби сильніший, досвідченіший…Це надає сил і надихає на нові добри справи!».  

foto-7.jpg

Бібліографічний огляд книжкової виставки «За покликом серця» представили Тамара Кухарук, завідувач відділу соціокультурної діяльності ОННБ, та Наталія Броварська, провідний бібліотекар відділу соціокультурної діяльності ОННБ.

foto-8.jpg

Піл час огляду вони звернули увагу присутніх на сучасні видання, що розповідають про наших відважних, героїчних захисників  та захисниць, складну діяльність волонтерів, які з 2014 року, часто ризикуючи власним життям, допомагали і донині допомагають нашій армії та цивільному населенню, що потерпає від російської агресії. Серед презентованих книжок таки видання: «Поле битви – Україна. Від «володарів степу» до «Кіборгів». Воєнна історія України від давнини до сьогодення» (Харків, 2016); Бойко О. «Теорія і методика формування лідерської компетентності офіцерів Збройних Сил України» ( Житомир, 2020);  Tynka B. «Odessa 4.5.0» (2023); Шевченко В., Аршинова О «Нескорені війною» (2020);   Мероник А. «24.02» (2022); Покатіс В. «Незламні» (2023); Грицюк О. «Війна цивільними очима» (2023); Трофимович В. «Любов на лінії вогню» (2016); Горіха Зерня Тамара «Доця» (2019) та інші.

Сучасні Герої – серед нас! Вони – носії національної ідеї, і саме вони формують духовний стрижень та національну свідомість української молоді. Подвиг, мужність і незламність Захисників Батьківщини і волонтерів зміцнюють і надихають на добрі справи заради Перемоги.

Створено: 09.12.2023
Переглядів: 1091
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.