Бібліотека дарує свято!


Зимову казкову екскурсію у бібліотечному палаці напередодні найсвітлішого свята Різдва і новоріччя осяяли щирі дитячі посмішки, яскравіші за різдвяні вогники. І навіть кам’яний кріосфінкс у холі кивнув дітям головою та геть забув, що покликаний оберігати книжкові скарби та закликати до тиші. Піднесений настрій наймолодших відвідувачів підтримувала музика з різдвяними дзвіночками і затишні зимові фотозони, а радісний гомін дітей запалював вдячністю очі іхніх батьків…

У перший зимовий день казкова мандрівка бібліотекою відбулася для талановитих дітей з Художньої театральної школи міста Одеси. В аванзалі бібліотеки зосереджених на очікуванні чудес хлопчиків і дівчаток біля святкової ялинки зустріли впізнавані герої казок, у роль яких вжилися натхненні бібліотекарі. Казкову екскурсію локаціями книгозбірні вела вишукана Книжкова фея (Олександра Делі).

Чарівна Книжкова Фея після знайомства дітей із казковими героями повела всіх у бібліотечний каталог–лабіринт для участі у квесті. Діти миттєво відгадували загадки зимової тематики і завзято шукали між довгими рядами шаф каталогу предмети-підказки новорічного квесту з допомогою Дракончика, в ролі якого була бібліотекар Анна Довженко.

Колективне малювання на інтерактивній дошці, англомовна вікторина та мультфільми в електронному читальному залі додали вражень юним відвідувачам такої старовинної та, водночас, такої сучасної бібліотеки.

Власне, екскурсантам не було коли сумувати. Діти старанно робили витинанку для новорічної торбинки з подарунками під кураторством відомої народної майстрині Маріанни Швайки. Потім - із захопленням розглядали раритетні різдвяні листівки у відділі мистецтв. А у відділі «Одесика» бібліотечний Кен (Владислав Панін) вразив малечу підбіркою ЗD-книжок із музичними лінками-листівками, а ще - унікальними ретро-альбомами засніженої Одеси.

Окрім того, багато незвичного побачили школярі на спеціально підібраних тематичних поличках із дитячими художніми і пізнавальними книгами, приміром - із вмонтованою лупою для юних натуралістів, з іншими цікавезними виданнями, де простою мовою дітям розповідається про природу, історію, світ мистецтва.

Невтомних дітей у своїй резиденції привітно зустрічала Снігова Королева (Тетяна Гюмюшлю), яка читала їм цікаву казку. Бібліотечні фахівці також перевтілилися у Білосніжку, Гаррі Поттера, Лисицю Алісу, Мері Поппінс та інших казкових персонажів.

У величному головному читальному залі Одеської національної наукової бібліотеки діти мали можливість залишити побажання під своїми розмальовками велетенської шестиметрової (!) святкової листівки (її створила Еліна Жукова). Серед побажань можна знайти і приємні побажання бібліотеці.

Різдвяні картини родини Кравченків привернули увагу гостей свята; до того ж хлопчики і дівчатка, які лиш навчаються мистецтву, мали щасливу нагоду познайомитися безпосередньо з відомим майстром - народним художником України Анатолієм Кравченком.

Юні одесити стали учасниками своєрідного культурного мосту з ровесниками із американського штату Вірджинія, які зобразили на малюнках, представлених в ОННБ на виставці «Пліч-о-пліч з Україною», своє бачення війни та побажання українцям бути сильними та перемогти.

Фінальний фотознімок - і радісна дитяча компанія залишила бібліотеку. А задоволені батьки ще довго дякували та обіцяли частіше навідуватися до книгозбірні, де цікаво і дорослим, і дітям, куди хочеться повертатися знову і знову.

Приємно, що зимові свята в рамках Родинного клубу дозвілля в ОННБ, які цьогоріч відбуваються вчетверте, вже мають нових і постійних прихильників, слугують згуртуванню сімей і популяризації читання та мистецтва. І важливо, що перше враження, яке залишиться у найменших відвідувачів від книгозбірні, що бібліотека – це свято.

Дякуємо дирекції Одеського театру юного глядача імені Юрія Олеші за можливість гарно вдягнути казкових героїв!

Нагадуємо: «Книжковий дивосвіт» - зимові екскурсії бібліотекою із квестами, майстер-класами, вікторинами і зустрічами з казковими героями - відбуватимуться двічі на день щовівторка, щочетверга, щосуботи та щонеділі об 11-й та 14-й годині впродовж усього грудня.

 

Попередній запис за тел.: +380733240569, 723-24-78.

Вартість – 150 грн з особи

Створено: 03.12.2023
Оновлено: 05.12.2023
Переглядів: 1483
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.