«Яскравий світ, як заповіт…»: вернісаж Галини і Вікторії Кравченко. Анонс.

00.jpg

20 вересня  о 15:00 у головному читальному залі ОННБ (вул. Пастера, 13) відбудеться  мистецький вернісаж «Яскравий світ, як заповіт…». На виставці експонуватимуться твори Галини Кравченко, академіка, народного художника України, кавалера ордена княгині Ольги, та її доньки – Вікторії Кравченко, студентки Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука.

foto-01.jpg

Галина Кравченко (1958 - 2023) – живописець, графік, народний художник України (2011), кавалер ордена княгині Ольги 3-го (2016), 2-го (2018) ступенів, член НСХУ .  Народилася в  Одесі. У 1977 році закінчила Одеське державне художнє училище ім. М.Б. Грекова. Разом із чоловіком, художником Анатолієм Кравченком, у 1990 році закінчила Український поліграфічний інститут ім. І. Федорова у Львові. Працювала в техніці акварелі, живопису, монументального живопису, пастелі, книжкової графіки та політичного плаката. Улюблений жанр – натюрморт. З 1979 року пані Галина –  постійний учасник обласних, республіканських, всесоюзних виставок, а з 1986 року –  міжнародних.  Роботи мисткині знаходяться в музеях, культурних центрах, посольствах, приватних колекціях України, США, Німеччини, Ізраїлю, Канади,Туреччини, Польщі, Франції, Великобританії.           З початком воєнних дій на Сході України Галина Кравченко чітко висловлювала свою громадянську проукраїнську позицію, стала одним з організаторів волонтерського руху. Після повномасштабного вторгнення росії в Україну Галина Кравченко з родиною залишилась у рідній Одесі, допомагала теробороні, співпрацювала з ГО «Мрія Вільних Людей», активно (творчістю і матеріально) підтримувала українську армію.

У літку 2022 року колишній прем’єрміністр Великобританії Борис Джонсон на знак подяки за його підтримку України прийняв у свою колекцію серію картин від одеської мистецької родини Кравченків.

foto-03.jpg

Творчою і духовною спадкоємицею Галини Борисівни стала її донька  Вікторія Кравченко (2004), одна з кращих випускниць Одеського художнього коледжу ім. М.Б. Грекова, а нині студентка Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. Михайла Бойчука. Незважаючи на молодий вік, Вікторія – учасник міжнародних, всеукраїнських, міських та обласних виставок; лауреат міжнародних конкурсів дитячих та юнацьких малюнків; 2020–2021 рр. — учасник ХІІ Всесвітньої виставки акварелі у місті Фабріано (Італія), всеукраїнської програми «Золотий фонд нації. Україна. Європа. Світ». Творчі роботи молодої мисткині знаходяться в музейних  і приватних колекціях України і світу.

foto-04.jpg

Дружні й щирі відносини зав’язалися у мистецької родини Кравченків з Одеською національною науковою бібліотекою. Народні художники України Галина і Анатолій Кравченки та їхня донька Вікторія неодноразово брали участь у бібліотечних заходах, влаштовували виставки, творчі майстер-класи, мистецькі зустрічі тощо.

У програмі нинішнього вернісажу візьмуть участь митці й викладачі художніх вишів Одеси, колектив Одеського обласного центру української культури, представники творчих і громадських спілок та об’єднань.

Запрошуємо всіх шанувальників мистецтва насолодитися творчістю Галини і Вікторії Кравченко.

Створено: 18.09.2023
Оновлено: 22.09.2023
Переглядів: 240
© 2023 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.