Презентація нового видання В’ячеслава Григоровича Кушніра «Сторінками газет і Фейсбука. Краєзнавство. Публіцистика. Рефлексії»

foto-1.jpg foto-1a.jpg

30 серпня 2023 року в Кодимському районному історико-краєзнавчому музеї відбулася презентація нової книги професора, доктора історичних наук, декана факультету історії та філософії ОНУ імені І. І. Мечникова, голови правління Одеської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, заслуженого працівника освіти України В’ячеслава Григоровича Кушніра  під назвою «Сторінками газет і Фейсбука. Краєзнавство. Публіцистика. Рефлексії» (Одеса, 2023). Публікацію видання було приурочено до 100-річчя створення Одеської комісії краєзнавства при Всеукраїнській академії наук (1923).

foto-2.jpg

Ірина Бірюкова, генеральний директор Одеської національної наукової бібліотеки,
заслужений працівник культури України

Збірка «Сторінками газет і Фейсбука. Краєзнавство. Публіцистика. Рефлексії» народилась завдяки натхненній співпраці В’ячеслава Григоровича з командою фахівців Одеської національної наукової бібліотеки. Генеральний директор книгозбірні Ірина Бірюкова у передмові до видання зазначила, що воно «стало для фахової команди Одеської національної наукової бібліотеки особливо цінним з огляду на відповідність завданням і контексту краєзнавчої роботи книгозбірні. Впорядкувавши за тематикою та хронологією раніше розпорошені по різних джерелах матеріали, додавши бібліографічну складову – перелік вибраних публікацій автора, ми пропонуємо широкій читацькій аудиторії результат спільного проєкту, який є одним із дієвих способів поширення краєзнавчої інформації».

foto-3.jpg

Учасники дискусії

Захід проходив у форматі фахової дискусії на тему «Роль історичного і етнографічного краєзнавства у формуванні історичної пам’яті, української національної ідентичності». Презентацію відвідали представники обласної та міської влади, закладів культури, освітяни, краєзнавці та молодь краю. Серед гостей заходу: Ярослава Різникова, заступник директора Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації – начальник управління культури, національностей та релігій; Ірина Бірюкова, генеральний директор Одеської національної наукової бібліотеки, заслужений працівник культури України; Олена Іванова, доктор наук із соціальних комунікацій, професор, декан факультету журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова; Наталія Петрова, кандидат історичних наук, заступник декана з наукової роботи, доцент кафедри археології та етнології України факультету історії та філософії Одеського національного університету імені І. І. Мечникова; Євгенія Бережок, завідувач відділу краєзнавства «Одесика» Одеської національної наукової бібліотеки; Олег Чернійчук, перший заступник Кодимського міського голови Подільського району, Одеської області; Михайло Погорілий, директор ТОВ «Івашківське»; Володимир Терефера, краєзнавець, дослідник Кодимщини, та ін.

foto-4.jpg

Ярослава Різникова, заступник директора Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації – начальник управління культури, національностей та релігій

foto-5.jpg

Наталія Петрова, кандидат історичних наук, заступник декана з наукової роботи, доцент кафедри археології та етнології України факультету історії та філософії Одеського національного університету імені І. І. Мечникова

foto-6.jpg

Олена Іванова, доктор наук із соціальних комунікацій, професор,
декан факультету журналістики, реклами та видавничої справи
Одеського національного університету імені І. І. Мечникова

foto-7.jpg

Олег Чернійчук, перший заступник
Кодимського міського голови Подільського району, Одеської області

У вступному слові В’ячеслав Григорович висловив щиру вдячність усім, завдяки кому збірка з’явилася, та закликав до подальшої праці на краєзнавчій ниві, адже, на його думку, формування національної ідентичності та самосвідомості – надзвичайно важливе завдання, особливо під час сучасних викликів. Він подарував видання музею, школам, бібліотекам, краєзнавцям Кодимщини.

foto-8.jpg 

В. Г. Кушнір, професор, доктор історичних наук, декан факультету історії та філософії ОНУ імені І. І. Мечникова, голова правління Одеської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, заслужений працівник освіти України 

foto-9.jpg

В. Г. Кушнір подарував видання місцевим бібліотекам

Видання «Сторінками газет і Фейсбука. Краєзнавство. Публіцистика. Рефлексії» є не тільки спробою популяризації краєзнавчих та народознавчих досліджень В’ячеслава Григоровича, а й містить авторські оцінки подій сьогодення. Представлені у збірці «матеріали різноманітні за змістом і формою: археологічні, історичні, етнологічні та публіцистичні. Це – дописи, узагальнення, рефлексії на події та коментарі. Вони відображають в основному місцеву історію і культуру. Там, де можливо, акцентується увага на безперервності нашої історії від найдавніших часів, глибин традиційної культури українців». Присвячені вони перш за все Одещині, чільне місце відведено Кодимщині, не залишилася поза увагою і українська діаспора в Румунії. Основна мета представлених матеріалів полягає у розкритті минулого та культурних аспектів нашого регіону, осмисленні важливості матеріальної і духовної спадщини як неодмінної складової національної культури. Статті легко читаються та сприймаються, вирізняються особливим авторським стилем. Автор сподівається, що збірка вмотивує місцевих краєзнавців до активізації пошукової роботи.

Вітаємо В’ячеслава Григоровича Кушніра з виходом нової,
непересічної книжки.
Впевнені, що вона знайде
свого зацікавленого читача.

Створено: 04.09.2023
Оновлено: 05.09.2023
Переглядів: 627
© 2023 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.