Свято дитинства в читальному залі ОННБ: до Дня захисту дітей та Міжнародного дня дітей – жертв агресії

Діти – це ключі від раю.

Ерік Хоффер,американський філософ та психолог

Діти – найдорожчий наш скарб,  безмежна радість і щастя,  майбутнє нашої країни та кожного з нас. Приходять діти у світ крихітними і безпомічними, а ми, дорослі, повинні їх виростити, створити для них затишок і тепло, оповити щирою ніжністю, батьківською турботою і великою святою материнською любов’ю.

1 червня у читальному залі ОННБ (вул. Акад. Філатова, 1) у рамках Клубу родинного дозвілля відбувся цикл заходів, присвячений Міжнародному Дню захисту дітей та Міжнародному дню безневинних дітей – жертв агресії. 

1.jpg

У вступному слові фахівець читального залу Ольга Мойсей розповіла гостям про історію заснування цих днів та звернула увагу  на статті з Декларації прав дитини про те, що діти мають право:

-  на забезпечення спеціального захисту, створення сприятливих умов, які дозволили б їм розвиватися фізично, розумово, морально, духовно;

-  на ім'я та громадянство;

- на користування благами соціального забезпечення (відповідне харчування, житло, розваги та медичне обслуговування);

- на здобуття освіти, яка має бути безкоштовною та обов'язковою тощо.

Відвідувачі разом із бібліотекарем взяли участь в промоакції «Читаємо разом улюблені книжки», під час якої учасники відгадували героїв улюблених книжок та зачитували уривки із запропонованих творів.

До уваги відвідувачів була представлена книжкова виставка-огляд «Світ дитячої книжки».

foto-2.jpg 

1-1.jpg

Найкращі історії для дівчаток

Ця чудова збірка містить перекази шести безсмертних класичних творів: «Діти залізниці» (Едіт Несбіт), «Чарівник країни Оз» (Ліман Френк Баум), «Таємний сад» (Френсіс Годґсон Бернет), «Чорний красунчик» (Анна Сьюелл),  «Маленькі жінки» (Луїза Мей Олкотт) та «Гайді» (Йоганна Шпірі).  Усі ці романи, повісті й оповідання рекомендовані для позакласного читання у початковій школі.

2.jpg

Найкращі історії для хлопчиків

У цій чудовій збірці міститься  шість захопливих  пригодницьких класичних оповідань. Невеликі за обсягом  тексти і дотепні малюнки не залишать байдужим до читання жодного читача.

3.jpg

Курсінка Мері Шіді.  Виховання надзвичайної дитини

У цій книжці талановитий  педагог і дбайлива мама Мері Шіді Курсінка ділиться  з батьками унікальним досвідом, інформацією і стратегіями виховання, набутими за багато років роботи в дитячому центрі. Вона допоможе відповідальним батькам зрозуміти причини дивної поведінки дитини, знайти її сильні та слабкі сторони, гасити конфлікти й емоційні атаки, обрати школу, вирішити проблеми із засинанням і прокиданням. Кредо авторки: «Головне – розвиток, а не досконалість» – стало принципом  виховання  у мільйонах сімей в усьому світі.

4.jpg

Золота колекція українських казок

Золота колекція українських казок, які увібрали  вікову народну мудрість і навчають дитину  доброті й справедливості, кмітливості й чесності, людяності й любові. Чудово проілюстроване  видання стане  гарним подарунком  і принесе справжню радість юному читачеві. У збірці  ви знайдете  найвідоміші казки про тварин, могутніх богатирів, розумних красунь.

5.jpg

Гутовська-Адамчик Малгожата.  Дівчата з 13-ї вулиці

Ви ще не читали такої відвертої, правдивої  та проникливої книжки, де з надзвичайним розумінням описуються проблеми чотирнадцятирічних!

Вічно похмура Агата, легковажна Клаудія  й старанна відмінниця Зося – однокласниці, але не подруги. Занадто вони різні!  Та несподівано доля зводить дівчат разом. Вони отримують незвичайне завдання – читати  вголос однолітці Магді, яка лежить у комі після  нещасного випадку. Вражена Агата розуміє, що  ця дівчина і є тією таємничою незнайомкою, яка віднедавна постійно їй снилася!  Своїми здогадками вона ділиться  із Клаудією та Зосею. Тепер у них є спільна мрія: Магда мусить прокинутися…

Захід продовжився майстер-класом від представника «Видавництва Старого Лева» Мариною Старощук. Пані Марина розповіла легенду про історію створення видавництва, ознайомила присутніх з новими виданнями для дітей. Презентовані книги були присвячені котикам, тому під час майстер-класу діти разом з батьками власноруч виготовляли паперових котів.

foto-3.jpg foto-4.jpg foto-5.jpg

Свято завершилося частуванням малечі різноманітними смаколиками.

Створено: 04.06.2023
Переглядів: 370




© 2023 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.