«Доступність державних сервісів для осіб похилого віку»


22 травня 2023 року Одеська національна наукова бібліотека спільно з Одеським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги провела для студентів Університету третього віку лекцію на тему: «Доступність державних сервісів для осіб похилого віку».

У 2020 році офіційно запрацював портал державних послуг «Дія», на якому можна було отримати 27 державних послуг онлайн. Станом на травень 2023 року портал надає можливість отримати вже близько 100 послуг.

Незважаючи на воєнний стан і складнощі, з якими стикається країна, розвиток сфери державних послуг в Україні триває. Для багатьох українців сьогодні цифрові сервіси стали головним джерелом отримання інформації та послуг.

За даними в Національній стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, українці мають порівняно низький рівень цифрової грамотності. У групі 60-70 років майже 85 відсотків людей не мають достатніх цифрових навичок. Саме тому на базі Міністерства цифрової трансформації України створено мережу хабів, які надають інструктаж щодо використання засобів доступу. На сьогодні в мережу хабів входять понад 500 бібліотек, серед них – Одеська національна наукова бібліотека.

Вікторія Шпендак, помічник юриста, розповіла про Державну програму доступності та безбар’єрності. Мета цієї програми полягає в тому, щоб цифровий сервіс був доступний кожній людині.

Під час заходу слухачі дізналися про можливості порталу «Дія», завантажили застосунок на свої смартфони та отримали консультації з індивідуальних питань. Особливу увагу приділили обговоренню пенсійних послуг. На порталі в однойменній рубриці зазначений перелік з 10 послуг, серед яких видача пенсійного посвідчення, призначення та перерахунок пенсії, зміна способу виплати пенсії. Ознайомитися з повним списком можна за посиланням: https://guide.diia.gov.ua/thematic-area/sotsialnyi-zakhyst .

Варто відзначити, що «Дія» - це не тільки доступ до особистих електронних документів, державних послуг, але й освітня платформа. За посиланням https://osvita.diia.gov.ua ви можете познайомитися з усіма можливостями, які відкриває цей портал: освітні серіали, тести, симулятори, гайди, вебінари, подкасти, події.

Майбутнє України нерозривно пов'язане із технологіями. Отже, ми повинні прагнути до включення в сучасне цифрове життя людей усіх вікових категорій. Це можливо за дотримання двох умов: готовності одних людей навчати, а інших – навчатися та експериментувати. Наостанок згадаємо цитату Генрі Форда:

«Кожен, хто перестає вчитися, старіє, – не важливо, в 20 або 80 років, – а будь-який інший, хто продовжує вчитися, залишається молодим. Найважливіше в житті – це зберегти мозок молодим».

 

За детальнішою інформацією та з будь-яких інших юридичних питань звертайтеся до Одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги:

вул. Коблевська, 40, м. Одеса, Україна, 65023
Контактні телефони:

(048) 726-14-44

(048) 726-14-45

Email: odesa.local@legalaid.od.ua

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги:
0-800-213103

Створено: 24.05.2023
Переглядів: 759
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.