«Соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям»

2.jpeg

30 березня 2023 року в читальному залі ОННБ (вул. Акад.Філатова, 1) головний юрист Одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Катерина Калюжна прочитала лекцію на тему «Соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям».

Соціальний захист має особливе значення для збереження стабільності та соціальної рівноваги у суспільстві. Протягом життя людина може опинитися в ситуації, коли вона з тих чи інших причин втратила працездатність або позбавлена основного джерела засобу існування. Такі обставини впливають на стабільність суспільства, тому держава бере на себе відповідальність забезпечувати функціонування системи соціального захисту і здійснює комплекс засобів, об'єднаних у рамках соціальної політики.

Статтею 46 Конституції України забезпечено право громадян на соціальний захист. Соціальний захист представляє собою систему економічних, правових та організаційних заходів держави щодо забезпечення соціальних прав і гарантій людини і громадянина.

3.jpeg

Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям - це щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченим сім’ям у грошовій формі в розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім’ї. Право на державну соціальну допомогу мають малозабезпечені сім’ї, які постійно проживають на території України, а також інші малозабезпечені сім’ї у випадках, встановлених законом.

Малозабезпечена сім’я - це сім’я, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний дохід нижчий, ніж прожитковий мінімум для сім’ї.

1.jpeg

Під час лекції Катерина Калюжна розповіла про порядок подання документів, підстави та умови отримання допомоги, її розмір та обставини, за яких виплати припиняються.

Більш детальну інформацію можливо отримати з офіційних матеріалів Верховної Ради України та на сайті «Безоплатної правової допомоги в Україні».

Нормативно - правова база:

Закон України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”

Постанова Міністрів України “Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям”

Розміри соціальних виплат на 2023 рік

 

За більш детальною інформацією та з будь-яких інших юридичних питань звертайтеся до Одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги:

вул. Коблевська, 40, м. Одеса, Україна, 65023
Контактні телефони:

(048) 726-14-45
(048) 726-14-44

Email: odesa.local@legalaid.od.ua

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги:
0-800-213103

Створено: 31.03.2023
Переглядів: 1030
© 2023 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.