Творча зустріч з представниками редакції газети «Вечерняя Одесса»

foto-1.jpg

23 березня у приміщенні читального залу ОННБ (вул. Акад. Філатова, 1) відбулася творча зустріч із представниками редакції газети «Вечерняя Одесса» та її головним редактором Олегом Сусловим.

Приводом для зустрічі стала соціально спрямована акція - щотижнева безкоштовна передача свіжих номерів «Вечірки» Одеській національній науковій бібліотеці та іншим бібліотекам міста, аби користувачі бібліотек завжди мали змогу ознайомитися з актуальними новинами.

foto-2.jpg

Ця творча ініціатива, сподобалася і бібліотекарям і користувачам бібліотеки - бо хто ж, як не вони, радіють, кожному отриманому примірнику нового видання. Жвавий інтерес бібліотечної спільноти міста, звичайно, викликала зустріч з журналістами, адже плідна співпраця Одеської національної наукової бібліотеки та газети «Вечерняя Одесса», що триває не одне десятиліття як корисний досвід може стати у пригоді іншим бібліотекам.   

foto-3.jpg foto-3a.jpg foto-3b.jpg

Привітала гостей Ірина Бірюкова, генеральний директор ОННБ, заслужений працівник культури України. Вона відзначила важливість проєкту такої соціальної ініціативи насамперед для бібліотек, адже саме бібліотечний простір найбільш вдалий для втілення таких ініціатив: «Одеська національна наукова бібліотека - це інституція національної пам`яті, це хронопис історії, який налічує понад 5 мільйонів документів, серед яких газета є дзеркалом нашого сьогодення, і наш обов’язок як бібліотекарів підтримувати і допомагати редакції в її починаннях, тому ми із задоволенням приєдналися до ініціативи «Вечірки», спільно реалізуючи цей проєкт».

foto-4.jpg

Про важливу роботу газети розповів головний редактор газети Олег Суслов, нагадавши про те, що газета не припиняла виходити попри всі складнощі, з якими довелося зіткнутися у нинішні непрості часи. «Ідея передавати додатковий примірник газети бібліотекам, викликана обмеженнями, які торкнулися багатьох бібліотек після початку повномасштабної війни. Саме тому колектив газети вирішив надсилати свіжі номери міським бібліотекам. Відрадно, що кожного четверга свіжий номер «Вечірки» стає доступним жителям міста. Для цього лише потрібно завітати до бібліотеки аби погортати сторінки улюбленої газети та поспілкуватися з однодумцями...». Розповідаючи про цю та багато інших ідей і проектів газети, Олег Станіславович підкреслив важливість багаторічної дружби з Одеською національною науковою бібліотекою та корисність нових контактів з іншими бібліотеками міста.

foto-5.jpg

Модератор творчої зустрічі, журналіст Тетяна Ананченко, зауважила, що від перших днів свого існування – протягом майже 50 років – газета є медійним партнером Одеської національної наукової бібліотеки: журналісти відвідують бібліотечні заходи, пишуть про її досягнення і потреби. «Вечерняя Одесса» неодноразово виступала інформаційним спонсором багатьох бібліотечних проєктів: Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині», соціального проєкту «“Litera” - літній читальний зал для одеситів і гостей міста», численних презентацій, книжкових виставок та ін.

foto-6.jpg

У зустрічі взяв участь, Юрій Работін, голова Одеської регіональної організації НСЖУ, заслужений журналіст України, засновник Міжнародного конкурсу «Українська мова – мова єднання». Він наголосив, що «“Вечірка” -це, без перебільшення, історія розбудови нашого міста Одеси; це не тільки актуальна та цікава інформація, це відверта позиція безкомпромісного правдивого слова, традиція, що була закладена засновником газети Борисом Дерев`янком і сьогодні гідно продовжується усіма, хто причетний до створення газети, хто зараз там працює».

foto-7.jpg

Одним із гостей заходу був журналіст, поет і громадський діяч із Маріуполя – Анатолій Бутенко, який наразі проживає у нашому місті. Він поділився своїми думками і поглядами щодо створення і поширення інформаційних ресурсів у наш складний час і запропонував ідею щодо створення своєрідного культурного дайджесту із періодичних видань.

foto-8.jpg

У дискусії щодо подальших взаємокорисних проєктів та ініціатив у форматі «газета + бібліотека» взяли участь працівники одеських бібліотек, зокрема, фахівець центральної міської бібліотеки ім. І. Франка Ірина Серебрянікова; член ГС «Асоціація гідів Одеси», краєзнавець Антон Гриськов; куратор Одеської міської організації багатодітних сімей Катерина Антіпова та інші.

foto-9.jpg foto-10.jpg foto-11.jpg

Зустріч відбулась у теплій невимушеній атмосфері у форматі дружнього спілкування, результатом якого, безперечно, стануть нові спільні ідеї та проєкти!

foto-12.jpg 

Постійні відвідувачі читального залу ОННБ, що на вулиці Акад. Філатова, 1, висловили теплі слова подяки редакції газети «Вечерняя Одесса» та особисто її головному редактору Олегу Суслову за підтримку в складні часи, адже не кожен мешканець міста та області сьогодні має фінансову можливість передплатити газету.

Під час заходу експонувалися книжково-документна виставка « “Вечерняя Одесса”: актуальні новини для одеситів» та слайд шоу «Ми – ваша газета!».

foto-13.jpg foto-14.jpg

foto-15.jpg

Світлина на пам'ять.

Створено: 27.03.2023
Оновлено: 30.03.2023
Переглядів: 1037
© 2023 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.