День незалежності Греції

greece.jpg

Одеська національна наукова бібліотека вітає Генеральне консульство Греції в Одесі, а також партнерів з міжнародного культурного співробітництва –Одеську філію Грецького фонду культури та товариство греків в Одесі з національним святом - Днем незалежності Греції!

День незалежності Греції, що відзначається щорічно 25 березня, — один з найважливіших державних свят в країні. Саме в цей недільний день в 1821 році почалося повстання, результатом якого стало звільнення країни від чотиривікового ярма Османської імперії.

Національне відродження Греції почалося в Україні. Саме там, в південних портах — Одесі, Маріуполі, Херсоні — з кінця 18 століття проживала значна кількість греків. У 1814 році в Одесі була заснована таємна революційна грецька організація «Філікі Етерія» («Дружнє товариство»). Відділення товариства працювали майже у всіх великих містах Греції і в середземноморських грецьких колоніях.

Для народу Греції і Всесвітньої грецької діаспори ця дата — найбільш значна в новітній грецькій історії. Відзначаючи День незалежності, Греція шанує героїчне минуле, кличе до вільного, щасливого майбутнього.

ОННБ багато років підтримує плідні стосунки з партнерами з міжнародного культурного співробітництва – Посольством Грецької Республіки в Україні та Грецьким фондом культури. За сприяння Посольства Грецької Республіки в Україні, Одеського філіалу Фонду грецької культури ОННБ неодноразово приймала делегації дипломатів, грецьких наукових і культурних діячів, які незмінно прибувають до Одеси на святкування грецьких національних свят.

12 липня 2022 року Одеську національну наукову бібліотеку відвідав Міністр закордонних справ Греції пан Нікос Дендіас

27 жовтня Одеську національну наукову бібліотеку відвідала депутат Грецького Парламенту пані Теодора Тзакрі у супроводі Генерального консула Грецької Республіки в Одесі пана Дімітріоса Дохтсіса.

Успішним став досвід втілення в життя міжнародних партнерських проєктів ОННБ, одним з яких став проєкт «Одеські хронописи: свідки історії на шпальтах грецькомовної періодики початку ХХ століття», здійснений за підтримки багаторічного партнера бібліотеки – Одеської філії Грецького фонду культури. Проєкт став важливою складовою спільних заходів з нагоди 200-річчя національно-визвольної революції грецького народу, що відзначався в 2021 році на міждержавному рівні. Оцифровані видання репрезентують культурну спадщину Греції та України, а також становлять виняткову історико-культурну цінність як світове культурне надбання.

Зичимо успіхів та процвітання братньому грецькому народу!

Створено: 25.03.2023
Оновлено: 24.03.2023
Переглядів: 1059
© 2023 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.