Основи медіаграмотності під час війни


2 березня в Хабі цифрової освіти Одеської національної наукової бібліотеки відбулася лекція для студентів-практикантів Гуманітарного факультету Національного університету «Одеська політехніка» з медіаграмотності.

Учасники лекції переглянули освітній серіал на національній платформі «Дія. Цифрова освіта» «Very Verified: онлайн-курс з медіаграмотності», де було представлено практичні навички медійної та інформаційної грамотності, які можуть стати частиною нашого насиченого життя.

По завершенню лекції студенти навчилися критично сприймати медіаповідомлення, оволоділи методами й прийомами психологічного захисту від непотрібної інформації та навичками організації особистісного медійного простору.

Медіаграмотність – це потужний щит від фейків і викривленої інформації. І зараз це одна з ключових навичок XXI століття, без якої не обійтися нікому.

Маніпулятивний контент та дезінформація надто поширені у сучасному інформаційному середовищі. Як небезпечний дієвий вірус, така інформація націлена на ураження великої кількості людей.

Уміти відрізнити правду від брехні в нинішньому світі – навичка вкрай необхідна, адже ми з вами живемо в часи справжнісінької навали різноманітної інформації, яка сиплеться на нас практично звідусіль. А в час війни медіаграмотність необхідна, без жодних перебільшень, для захисту нашого життя. Адже ворог веде проти нас війну не лише на полі бою, але й намагається вразити нас в інформаційному просторі. Його завдання: поширити зневіру, підірвати підтримку партнерів, посіяти паніку, створити в кожного українця враження, що війну ми програємо або й уже програли.

Захистіть себе!
Будьте медіаграмотними щодня!
Тримайте інформаційний фронт!

Створено: 02.03.2023
Переглядів: 954
© 2023 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.