«Трудові права та гарантії в умовах воєнного стану в Україні»

111.jpg

У рамках програми «Інформаційно-контактного центру правової допомоги», що здійснює ОННБ у співпраці з Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Одеській області, 23 грудня об 11.00 в читальному залі ОННБ (вул. Акад. Філатова, 1), відбудеться лекція консультанта, головного юриста Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Одеській області на тему «Трудові права та гарантії в умовах воєнного стану в Україні».

В Україні право на працю закріплене в статті 43 Конституції України, яка проголошує, що кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю, гарантує рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності, реалізовує програми професійно-технічного навчання, підготовки і перепідготовки кадрів відповідно до суспільних потреб.

Воєнний стан кардинально вплинув на всі сфери життя українців, включно з трудовою діяльністю. Під час лекції відвідувачі  дізнаються про те, щó Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»  змінив для роботодавців і працівників України, які працюють за трудовим договором  та  про останні зміни трудового законодавства, які запроваджені Законом від 1 липня 2022 р. № 2352-IX “ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин ” .

Будуть надані відповіді на запитання:

- Як укласти трудовий договір?
- Для кого може бути випробувальний термін?
- Чи може роботодавець змінювати умови праці?
- Яка тривалість робочого часу і відпочинку?
- Чи можуть працівники піти в щорічну оплачувану відпустку?
- Чи діють обмеження на роботу вночі й у небезпечних умовах?
- Чи може роботодавець не виплачувати заробітну плату?
- За яких умов можна розірвати трудовий договір?
- Що означає призупинення дії трудового договору?

Вхід вільний.

Створено: 22.12.2022
Переглядів: 1143
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.