«Коронована Словом»:  до дня народження Ірен Роздобудько (1962 р.н.) –  української журналістки, письменниці, поетеси, володарки титулу «Золотий письменник України»

Ніколи не бійся зробити крок в сторону, коли тобі нецікаво;
Немає низьких стартів;
Завжди вірте в себе та не бійтеся пробувати себе у чомусь новому;
Те, у що ти віриш, те з тобою і трапиться.

Ірен Роздобудько

foto-1.jpg

Ірен Віталіївна Роздобудько відома сучасна українська письменниця, журналістка, сценаристка, ілюстраторка, лауреатка (2000, 2001) та переможець (2005) літературного конкурсу «Коронація слова», володарка відзнаки «Золотий письменник України» (2012), фіналістка Шевченківської премії у номінації «Література» (2019). Володарка спеціальної відзнаки «Коронація слова 2011» у номінації «Кіносценарії». У 2012 р. отримала нагороду «Золотий письменник України». У її творчому доробку більше 30 книг, які не сходять з полиць книжкових магазинів. За її сценаріями знято 12 фільмів. Автор ілюстрацій до книг Лариси Масенко, Елеонори Соловей, Леся Танюка та власних творів. Також Ірен Роздобудько пише для дітей. Казка «Дикі Образи Дикобраза», оповідання «Я зніматимусь в кіно» та підліткова повість «Арсен» — маленька крихта робіт авторки орієнтована в першу чергу на юну аудиторію.

foto-2.jpeg

Роздобудько І.В. «Арсен» ( Харків, 2017)

Якщо тобі 13 і ти мрієш про далекі країни, подорожі та бої, але все літо доведеться провести за комп’ютером, то ти починаєш мріяти про пригоди. Але ці пригоди інколи можуть знайти тебе самі. Так було і з Арсеном. Йому довелося розгадати сімейну таємницю, дуже ретельно приховану. Він ії не тільки розкриває, але і відновлює історичну справедливість і добру пам'ять про своїх предків.

Пані Ірен у своїй творчості ніколи не обмежується одним жанром. Вона сміливо експериментує зі стилями, темами та героями і вибудовує власну оригінальну манеру.

foto-3.jpg

Роздобудько І. В «Ґудзик» (Київ, 2015)

Вона розповідає про складні і заплутані взаємини між трьома головними героями: короткий роман Дениса з відомим режисером Єлизаветою Тенецкая через багато років руйнує його тихе і мирне життя з молодою дружиною Оленою, яка виявляється його ж власною дочкою, про яку герой навіть не підозрював. В першу чергу, це роман про людей, про їхні долі, рішення і пошуки щастя. Автор не намагається здивувати читача масштабними подіями або описом вигаданих світів, вона просто розповідає життєві історії, які могли статися з кожним.

foto-4.jpg

Роздобудько І.В. «Фаріде» (Київ, 2021)

Кримсько-татарська дівчина. котра під час окупації Криму нацистами врятувала єврейських дітей від розстрілу. А на цілу епоху пізніше ії розшукали врятовані нею люди. Так жінка похилого віку стала «праведником світу» - забутою, закатованою декількома режимами. Це в книзі являється фактом. Все інше – апокриф, вигадка автора. У цьому романі немає смертей і катаклізмів, але трагічне непорозуміння між головними героями спричиняє драматичні події. Кожен герой книги по-своєму прагне щастя та не вміє цінувати подарунки долі. А тим часом янгол грає маленьким загубленим ґудзиком.

foto-5.jpg

Роздобудько І.В. «Шості двері» (Київ, 2020)

Намальовані в ранньому дитинстві на стіні двері можуть змінити все життя. Дозволивши увійти в них і уявивши іншу реальність героїка роману в подальшому житті відчує, як це життя буде намагатися зламати її. Але в найскладніші часи вона знову буде малювати двері і за допомогою цього проживе ще одне коло реальності.

Пише Ірен Роздобудько і психологічні трилери.

foto-6.jpg

Роздобудько І.В. «Ескорт у смерть» (Харків, 2007)

Книга «Ескорт у смерть», видана в 2007 році, розповідає про серію загадкових вбивств, жертвами яких стають молоді і привабливі хлопці з агентства «Ескорт». Сюжет постійно тримає читача в напрузі, а деякі його повороти здатні приємно здивувати.

foto-7.jpeg

Роздобудько І.В. «Оленіум» (Харків, 2007)

Книга «Оленіум» - політична сатира і роман в жанрі комедії абсурду. Твір піднімає тему влади політичних діячів, які часто використовують підвладні їм ресурси для маніпуляцій з результатами виборів. Тільки письменницька фантазія доводить цю ідею до абсурду, і в творі ті ж політтехнології використовуються для трансформації вже самій реальності, в якій доводиться жити звичайним людям.

Ірен Роздобудько просто займається улюбленою справою, і, можливо, саме у цьому нестримному бажанні і закладена формула її успіху. А ще – у таланті і великій працелюбності. У творчому доробку письменниці – дуже різні книжки, це і легкі детективи, і любовні, і психологічні, і сатиричні романи та навіть дитячі книжки. Сьогодні книги Ірен Роздобудько люблять та читають у всій Україні. Авторка працює в різних стилях, однак тематика її творів залишається актуальною та близькою українському читачу.

Відвідавши  виставку, ви дізнаєтесь про нові видання та творчі здобутки майстра прози та матимете змогу отримати улюблений примірник додому, попередньо записавшись на  персональному абонементі нашої бібліотеки.

Чекаємо на вас у читальному залі Одеської національної наукової бібліотеки за адресою вул. Акад. Філатова, 1.

foto-8.jpg

Створено: 03.11.2022
Переглядів: 644
© 2022 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.