СПОРТ для всіх і для кожного

Відповідно до Указу Президента України від 29.06.1994 р. День фізичної культури і спорту України прийнято відзначати у другу суботу вересня. У 2022 році це свято припадає на 10 вересня.

З цієї нагоди наша бібліотека пропонує книжкову виставку «Спорт для всіх і для кожного», яка експонується у читальному залі ОННБ (вул. Акад. Філатова,1).

Спорт і здоровий спосіб життя– модний тренд будь-якої пори року. Заняття спортом дають людині не тільки міцне здоров'я, хорошу фізичну підготовку і гарну фігуру, а й формують характер, вчать долати труднощі, змушують постійно вдосконалюватися та не зупинятися на досягнутому.

Автори представлених видань розкривають актуальні для сучасного суспільства проблеми формування особистості у сфері фізичної культури і спорту, знайомлять з основними напрямами історичного розвитку цієї галузі, визначають місце, значення і вплив спорту на формування загальної культури нації та держави. Збірники наукових праць, а також матеріали наукових конференцій висвітлюють окремі положення сучасного розвитку фізичної культури і спорту, фізичного виховання різних груп населення, підготовки фахівців для цієї галузі. Низка видань, представлених на виставці, присвячена окремим видатним спортсменам, які здобули світове визнання та підкорили своїми досягненнями спортивний Олімп.

foto-1.jpg

Серед видань, які викличуть підвищений інтерес користувачів, слід назвати такі:

foto-2.jpg

Фізичне виховання у закладах вищої освіти : навч. посіб. / Андрій Степанович Андрес, Олена Петрівна Безгребельна, Оксана Зіновіївна Блавт та ін.; Нац. ун-т "Львів політехніка"; ред. Віктор Максимович Корягін. – Львів : Вид-во Львів політехніки, 2018. – 494 с. : іл., табл.

У посібнику систематизовано рекомендації щодо проведення навчальних занять з курсу фізичного виховання студентів у закладах вищої освіти, а також міститься інформація про використання спортивних засобів у навчальному процесі студентів основних та спеціальних медичних груп.

Посібник розроблено для фахівців-практиків, які працюють зі студентами закладів вищої освіти.

foto-3.jpg

Присяжнюк, Станіслав Іванович. Фізичне виховання студентів як компонент професійної освіти : навч. посіб. / Станіслав Іванович Присяжнюк, Дмитро Геннадійович Оленєв, Валерій Павлович Краснов; Держ. ун-т телекомунікацій, Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України ; ред. С. В. Єременко. – Київ : НУБіП України, 2018. – 570 с.

У виданні розглядаються шляхи, засоби, методи реалізації завдань і організаційні основи професійно-прикладної фізичної підготовки студентів вищих закладів освіти. У підручнику наводяться програми формування таких важливих фізичних і психічних якостей, як загальна і статична витривалість, стійкість до гіподинамії, оперативність мислення тощо. Розглянуто проблеми і впровадження здорового способу життя серед студентської молоді, вдосконалення малих форм активного відпочинку під час теоретичних занять у вищих закладах освіти.

foto-4.jpg

Атаманюк, Світлана Іванівна. Інноваційні види рухової активності та підготовка майбутніх фахівців фізичної культури і спорту до їх використання : монографія / Світлана Іванівна Атаманюк ; наук. ред. О. В. Семеніхіна. – Суми : Цьома С. П., 2020. – 401 с. : іл., табл.

У монографії описано теоретичні та практичні засади підготовки фахівців фізичної культури і спорту до використання інноваційних видів рухової активності. Посібник містить матеріали науково-педагогічного дослідження, яке проводилося протягом 2015-2019 років є узагальненням власного досвіду роботи викладачів.

01.jpg

Плахтій, П. Д. Функціональні ефекти адаптації у фізичному вихованні і спорті : навч. посіб. / П. Д. Плахтій, Є. П. Козак ; Кам'янець-Поділ. нац. ун-т ім. І. Огієнка. – Кам'янець-Подільський : Аксіома, 2019. – 247 с. : іл., табл.

Навчальний посібник для студентів закладів освіти ІІІ-ІV рівнів акредитації. Окрім основних теоретичних положень, до кожної теми посібника надається матеріал для самостійної підготовки і тестового контролю знань.

Фізкультура і спорт допомагають нам бути здоровими. А відомо ж, що здоров’я людини – найцінніший скарб. Добре, міцне здоров’я – головна умова повноцінного, щасливого життя. Якщо людина здорова, то вона здатна реалізовувати свої плани, успішно розв’язувати життєві завдання й долати труднощі.

Створено: 09.09.2022
Переглядів: 513
© 2022 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.