До Дня Незалежності України

foto-01.jpeg

З нагоди Дня Незалежності України у читальному залі Одеської національної наукової бібліотеки (вул. Акад. Філатова, 1) відбулася презентація книжкової виставки «Свою Україну любіть…».  В експозиції представлено видання з фонду ОННБ, що висвітлюють історичні й культурні аспекти становлення України, особливості національної символіки, визначні події та постаті у боротьбі за незалежність нашої держави, нинішнє героїчне протистояння російській агресії, світову підтримку в боротьбі за цілісність нашої держави.

foto-02.jpeg foto-03.jpeg

З бібліографічним оглядом представленої літератури виступила Вероніка Стягайло, провідний бібліограф відділу соціокультурної діяльності ОННБ. Вона детально зупинилась на виданнях останніх років, зокрема : «Випробовуючи долю, гартуючи волю. Україна й українці в XX-на початку XXI ст.»  (Київ, 2021), «Ким ми є? Національні спільноти та корінні народи України» (Київ, 2021), «Антропологічний код української культури і цивілізації»  (Київ, 2020), Плохій С. «Брама Європи» (Харків, 2021), «Українська державність: історико-правничі нариси» (Київ, 2021), «Відродження української національної символіки» (Київ, 2021), Podobna Y. Girls cutting their locks : [a book of memories] (Kyiv, 2020)  та інших.

foto-04.jpeg

У рамках презентації була прочитана лекція «Роль української мови у формуванні та розвитку української державності». Лектор, Сергій Дмитрієв, кандидат філологічних наук, доцент кафедри загального та слов’янського мовознавства ОНУ імені І.І. Мечникова, голова Одеської обласної організації Національної спілки письменників України, зауважив: «Українська мова завжди була консолідуючим стовпом української нації. Навколо мови об'єднувалися люди. Навколо мови створювалися культурні пам'ятки. Навколо мови люди гріли серце своє. У всі часи із дуже складних ситуацій допомагала вибратись саме українська мова. Щось у ній є магічне... Українська мова – це храм української духовності, храм української культури… Ми з вами зараз стоїмо на порозі надзвичайного злету української мови, її значення, її розвитку, її популяризації і функціонування у контексті європейському, тому, що українська мова – це мова європейського народу».

Пропонуємо увазі фрагмент лекції науковця.

З цікавою доповіддю «Державна мова: реалії і виклики сьогодення» виступила відомий краєзнавець, культуролог, член Національної спілки журналістів України Тетяна Ананченко. Вона зокрема зазначила, що  «українська мова завжди була і є потужним носієм генетичного коду нації, її ідентичності на тлі загальної світової глобалізації. А нині, в умовах відкритої війни, російської агресії вона набуває ще більшої вагомості й значення. Багатовікові спроби ворога знищити нашу мову на всіх рівнях призвели до зворотного: народ і держава не лише захищають її на законодавчому рівні, впроваджуючи у всі сфери життя. Українська мова продовжує розвиватися, і тому є багато прикладів. Тому нині  концепція та практика навчання і викладання української мови повинна бути спрямовані не тільки на відродження, подальший розвиток державної мови, а, передовсім, на формування «озброєної словом» особистості  як гаранта збереження національної культури, гідного захистити державу й  державність».

foto-5.jpeg

foto-6.jpeg foto-7.jpeg

Створено: 24.08.2022
Оновлено: 30.08.2022
Переглядів: 2269
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.