Юрій Работін. Презентація книги «Покликанець мови»

yurij-rabotin.jpg

16 лютого  в Одеській національній науковій бібліотеці відбулася  зустріч голови Одеської обласної організації Національної спілки журналістів України поета Юрія Работіна з шанувальниками та презентація літературно-мистецького видання «Покликанець мови».

img_6877-1.jpg img_7057.jpg

У відділі рідкісних видань та рукописів зібралося чимало поціновувачів поетичного слова та якісної журналістики. Саме цього дня відзначався День єднання, оголошений напередодні Президентом України для посилення консолідації українців на тлі зростання гібридних загроз.

Тема єднання та консолідації впродовж десятиліть є провідною у громадській діяльності та літературній творчості Юрія Работіна.

farid-nepomnyashij-kardash.jpg
Зібрання розпочалося з яскравого музичного привітання тріо у складі учениць Мистецької школи № 3 Карини Кардаш і Даніели Фарід та учня Одеського державного музичного ліцею імені професора П.С. Столярського саксофоніста Віталія Непомнящого. Юні артисти, які є лауреатами музичних конкурсів, виконали дві пісні на слова Юрія Работіна та музику Олександра Каплі - «Серцем я лину» та «Українська мова - мова єднання».

img_6908-1.jpg img_7179.jpg

Присутніх привітала генеральний директор Одеської національної наукової бібліотеки заслужений працівник культури України Ірина Бірюкова: «Нам завжди радісно бачити Юрія Анатолійовича Работіна в Одеській національній науковій бібліотеці. Було б не зовсім точно називати його просто гостем, адже пан Юрій є нашим постійним читачем з багаторічним стажем, а в стінах бібліотеки, без перебільшення,  почувається, як удома.

Ветерани бібліотечної справи і наша креативна молодь  його знають і цінують, адже пан Юрій давній друг і благодійник  нашої книгозбірні. Незважаючи на велику завантаженість він завжди знайде хвильку часу для бібліотеки та зазвичай приходить сюди не з порожніми руками. Юрій Работін передав майже тисячу книжок і документів до  наших фондів – це література з його особистої бібліотеки та книжки від Національної cпілки журналістів України, від лауреатів Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання». У фондах найстарішої публічної книгозбірні України, які налічують понад п’ять з половиною мільйонів книжок і документів, часточка від Юрія Работіна посідає гідне місце. Близько п’ятисот дублетних примірників від пана Юрія передано до обмінно-резервного фонду, звідки вони поповнять фонди районних та сільських бібліотек Одещини.

Та чи не найповніше хист цієї особистості розкрився через неоціненний та неймовірний бренд журналістики – Загальнонаціональний конкурс «Українська мова – мова єднання», у якому Юрій Работін є багаторічним головою оргкомітету.

Одеська обласна організація Національної спілки журналістів України, понад чверть століття очолювана Юрієм Работіним, є партнером Одеської національної наукової бібліотеки, зокрема в реалізації такого потужного, масштабного бібліотечного проєкту, як Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині».

Наші інституції мають спільні цілі, адже головним завданням і медійників, і бібліотекарів є збирання, зберігання, поширення, виробництво та використання інформації. Особливо важливим для ЗМІ та сучасних бібліотек завданням є оприлюднення й поширення інформації державного значення, оскільки основу демократичного суспільства становлять поінформовані громадяни.  Наша синергія дає змогу перетворювати інформацію у вартісний національний потенціал, що є нашим  вагомим внеском у сталий розвиток усього українського суспільства. Здоров’я, сили та наснаги вам, пане Юрію!. Вітаю з виходом цієї книжки і радію за читачів нашої бібліотеки та за вас як щирого її друга».

img_6963.jpg deligioz-1.jpg

Юрій Работін діалог із слухачами розпочав своїм віршем - спогадом «Доле моя, доле…». Це сповідь про дитинство в отчому краї, серед терпкого й неосяжного херсонського степу, про ностальгію, про плинність часу та роздуми про майбуття. Свої магічні слова автор декламував під чарівливу мелодію «Пісні про рушник», яка давно стала народною. Її, та низку інших українських музичних мотивів, виконував акордеоніст – віртуоз, «співаючий полковник» Михайло Делігіоз.

Вірші у музичному обрамленні чергувалися з віншуваннями тих, хто впродовж майже чверті століття меншою чи більшою мірою знає доволі таки невгамовного і неординарного за творчо-організаційними задатками й можливостями очільника Одеської обласної організації Національної спілки журналістів України Юрія Работіна.

img_6916-1.jpg img_6915.jpg

Ігуменя Серафима - настоятелька Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря УПЦ: Сьогодні у святий день - День єднання України, нас всіх – науковців, літераторів, журналістів, громадських діячів, об’єднала одна постать – людина, яка ідеологію єднання обрала ще багато-багато років тому. Ця ідеологія насправді проста й зрозуміла – є українська мова - мова єднання. Вона рідна для всіх, хто живе в Україні – людей різних національностей та різних конфесій. Це мова, яку ми повинні плекати та розвивати, яка  повинна стати нашим єством на основі любові. Саме розвиток любові приведе нас до єднання та розквіту.

img_7034.jpg img_7041.jpg

Таміла Афанасьєва - голова Одеської обласної Ради миру, депутат Одеської обласної ради у своєму привітанні згадала про те, як багато Юрій Работін зробив для Одеси та Одеського регіону, розповіла про багаторічну плідну співпрацю Одеської обласної Ради миру з Одеською обласною організацією Національної спілки журналістів України. А насамкінець привітала присутніх з Днем єднання: «Ми раді, що в нашій країні ще один мирний день. Я вірю, що мир, любов і добро восторжествують».

glushak.jpg mamontov.jpg

Про автора та його творчість із захопленням і теплотою розповідали Анатолій Глущак поет і перекладач, член оргкомітету і журі конкурсу «Українська мова – мова єднання», автор передмови до книги «Покликанець мови» та Віктор Мамонтоввійськовий журналіст, письменник, ветеран одеської журналістики.

img_7072.jpg img_7062.jpg

Юрій Работін, від імені організаційного комітету, під оплески присутніх, нагородив Почесною відзнакою лауреата конкурсу «Українська мова – мова єднання» генерального директора ОННБ Ірину Бірюкову.

pugachova.jpg sv-odessa.jpg leleka.jpg

Феєрично завершували поетично - музичне дійство учасники кавер-гурту «SV Odessa» - Тетяна Лелека (скрипка), Сергій Пеньковський (гітара) та Наталя Пугачова (вокал). У їх виконанні також лунали пісні на слова Юрія Работіна.  

img_7147-1.jpg img_7160-1.jpg

За автографами до автора вишикувалася черга з власників книжки «Покликанець мови», серед них було чимало молоді.

Присутні з цікавістю оглядали  виставку з книжок, подарованих Юрієм Работіним бібліотеці у різні роки.

Довідково: Юрій Работін – автор шести книжок поезії та прози. Він – заслужений журналіст України, член Національної спілки письменників України, лауреат літературних премій імені Панаса Мирного та Степана Олійника, нагороджений почесними грамотами Верховної Ради і Кабінету Міністрів України. Окрім того, рішенням міжнародного журі Юрій Работін удостоєний звання Посла миру – лауреата літературної премії миру 2020 року за видатну літературну, міжнародну та громадську діяльність (премія заснована Міжнародним Центром «Незалежне посольство миротворців»,  Міжнародним артцентром «Klas’s Arts Center San Francisco», Асоціацією «Міст Пегаса» та «Форум миру»).

Створено: 18.02.2022
Переглядів: 2653
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.